“mardinmasa” Nusaybin’de Gönüllere Taht Kurdu

Mardin Büyükşehir Belediyesi “mardinmasa” ekipleri şehirde gerçekleştirdikleri çalışmalar ile beğeni kazanmaya devam ediyor.

1 yıl gibi kısa sürede 26 sosyal sorumluluk çalışmasıyla özellikle dezavantajlı grupların mutlu olmasını sağlayan “mardinmasa” yine başarılı bir çalışmaya imza attı. Bu noktada 55 kişilik bir ekiple 10 sosyal sorumluluk çalışmasını 1 gün içinde Nusaybin ilçesinde yapan “mardinmasa” vatandaşlardan da beğeni kazandı. Nusaybin’de gencinden yaşlısına , öğrenciden engellisine ve yeni evlenen çiftlerden kadınlara kadar her kesimden vatandaş “mardinmasa” ile mutlu oldu.

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili  Mustafa Yaman “mardinmasa” ile şehirde gönüllere dokunmaya devam ettiklerini dile getirirken, “Ekiplerimiz Nusaybin ilçesinde de 1 günde 10 sosyal projeyi icra ederek örnek olmuştur. Vatandaşlarımızın mutluluğunu esas alan çalışmalara ara vermeden devam edeceğiz.” dedi.

Yaman “mardinmasa” ekiplerinin bu konuda Türkiye’nin örnek aldığı çalışmalar sergilediğini dile getirirken, “Şehrimizin gelişmesi ve değişmesi için gece gündüz demeden çalışıyoruz. Yaptığımız tüm projelerin temelinde insan mutluluğunu hedef alan bir düşünce yatmaktadır. Büyükşehir Belediyesi olarak sosyal sorumluluklarımız konusunda da ciddi bir çalışma içindeyiz. Bundan önce neredeyse hiç yapılmayan sosyal sorumluluk projeleri 1 yıl içinde rekor rakamlara ulaştı. İlimizin kanatsız melekleri olarak adlandırdığımız “mardinmasa” da bu konuda lokomotif bir rol üstlenmiş ve 26 sosyal projeyi Mardin’e hediye etmiştir. Bu çalışmalardan birisi de Nusaybin ilçemizde gerçekleşti” dedi.

Nusaybin halkının takdirini kazandılar

Yaman, “Birimlerimiz şehir merkezinde olduğu gibi ilçelerimizde ve kırsal mahallelerimizde ayrım gözetmeksizin hemşehrilerimizi kapısını çalmakta ve onları yalnız bırakmamaktadır. Nusaybin’de de dezavantajlı gruplar bu düşünceler ile mutlu edilmiştir. Ekiplerimiz kadınlarımızı, yaşlılarımızı, askere giden gençlerimizi, çocuklarımızı, öğrencilerimizi ve gençlerimizi ziyaret etmiş ve mutlu olmalarına katkı sağlamıştır. Bir gün içinde 55 kişi ile 10 sosyal proje Nusaybin’de uygulanmıştır. Buna benzer çalışmalarımız ara vermeden devam edecek” ifadesiyle sözlerine son verdi.