Üniversite sınavı öncesi hem üniversite alanlarını ve bölümlerini tanımak hem de öğrencilerin yıl boyunca süren çalışma yorgunluğunu atıp motivasyonlarını arttırmak için Ortaköy Abdurrahman Boy Çok Programlı Lisesi öğrencileri, okul yöneticileri ve öğretmenleriyle birlikte Mardin Artuklu Üniversitesini ziyaret etti.

Mardin Artuklu Üniversitesi YKS Öncesi Liseli Öğrencileri Ağırlıyor 

Ortaköylü lise öğrencileri, Mardin Artuklu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Murat Bağış ve Sağlık Kültür ve Spor Şube Müdürü Mehmet Fidan rehberliğinde üniversiteyi gezdiler.

Öğrenciler üniversitenin sosyal alanlarını, spor alanlarını, ders ortamlarını, kültür merkezini, kütüphaneyi, sosyal tesislerini dolaştılar. Öğrenciler ayrıca kampüste açık yeşil alanında da vakit geçirip bol bol hatıra fotoğrafı çektiler.

Ortaköy Abdurrahman Boy Çok Programlı Lisesi yönetici ve öğretmenleri geziden duydukları memnuniyeti dile getirip hızlı bir şekilde değişen, dönüşen gelişen Mardin Artuklu Üniversitesine, göstermiş oldukları ilgiden ve desteklerinden dolayı teşekkür ettiler.

Üniversite Sınavında Öğrencilerin Tercihi MAÜ olacak

Öğrenciler de üniversiteyi çok beğendiklerini söyleyip sınavdan sonra Mardin Artuklu Üniversitesinin ilgi duydukları bölümlerini tercih edip beğendikleri bu ortamda okumak istediklerini ifade ettiler.

Üniversite sınavı arefesinde Ortaköy'den pırıl pırıl liseli gençlerimizi ve öğretmenlerini Mardin Artuklu Üniversitelerinde ağırlamaktan mutlu olduklarını belirten Mardin Artuklu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Murat Bağış ve Sağlık Kültür ve Spor Şube Müdürü Mehmet Fidan, Üniversiteli olma yolunda üniversitemizi ziyaret eden Ortaköy Abdurrahman Boy Çok Programlı Lisesinin genç öğrencilerini seneye MAÜ'lü olarak beklediklerini sözlerine eklediler.