Midyat’ta Marketlere yönelik fiyat denetimleri sürüyor

Midyat, ilçesindeki marketlerde kontroller yapan zabıta ekipleri, fiyat ve etiket denetiminin yanı sıra ürünlerin raf ile kasa fiyatlarını da karşılaştırdı.

Midyat’ta Marketlere yönelik fiyat denetimleri sürüyor

Mardin’in Midyat, ilçesindeki marketlerde kontroller yapan zabıta ekipleri, fiyat ve etiket denetiminin yanı sıra ürünlerin raf ile kasa fiyatlarını da karşılaştırdı.

Midyat Belediyesi zabıta ekiplerinin, marketlerde temel gıda ve ihtiyaç ürünlerine yönelik, tarihi geçmiş ve etiket denetimi devam ediyor.

Bu kapsamda zincir marketler başta olmak üzere, satılan her türlü ürünün tarihi geçmiş, fiyat ve kasa karşılaştırması ve diğer kurallara uygunluk konularında inceleme yaptı.

Alışveriş sepetine farklı ürünler koyarak kasaya giden ekipler, etiket fiyatları ile kasadaki fiyatların eşleşip eşleşmediğini karşılaştırdı.

Midyat Belediyesi Zabıta Müdürü Ahmet Bayar, Denetimlerde ilgili kanuna aykırı iş ve işlem yaptığı tespit edilen firmalar hakkında idari işlem uygulanacağı söyledi.

“Vatandaşlarımızın içleri rahat olsun. Belediye olarak her alanda denetim ve kontrollerimizi sıkı bir şekilde gerçekleştirmekteyiz. Tespit etiğimiz firmalar hakkında işlem yapmaktayız. Denetimlerimiz aralıksız devam ediyor.” dedi.

Markette alışveriş yapan Semra Erdem ise, denetimlerini sürmesini istediğini belirterek, denetimlerden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Midyat Gündem Com'u Google News'te takip edin

YouTube Kanalımıza Abone Olun Bizi Tekip Edin

facebook'ta bizi takip edebilirsiniz

twitter'da bizi takip edebilirsiniz

www.midyatgundem.com

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2021, 09:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER