15 Temmuz Şehidi Bekdaş Kabri Başında Dualarla Anıldı

- FETÖ'nün darbe girişiminde bulunduğu 15 Temmuz 2016 gecesi Ankara Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığında şehit olan polis memuru Velit Bekdaş, kabri başında dualarla anıldı.

Midyat Kaymakamlığı ve Belediyenin katkılarıyla, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla şehit Bekdaş'ın kabrinde anıldı.

Ardından Hacı İsa Cengiz Camisi'nde İlçe Müftülüğünce Kur'an-ı Kerim okundu, Türkçe, Arapça ve Kürtçe dillerinde Mevlid-i Şerif okundu.

İlçe Müftüsü Ergün Bulunmaz tarafından şehidin yapılan dualar yapıldı.

Midyat İlçe Kaymakamı Ahmet Solmaz, daha sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, ülkemizin yaşadığı talihsiz olay bir askeri kalkışma sonucu, dini ve milli duyguları kullanarak bir takım değerleri yok etmeye amaçlayan bir kalkışma durumu olduğunu anımsatarak şöyle konuştu:


“Bundan yaklaşık 7 yıl önce bugün 2023 yılına ulaştık. Genç neslin bu günleri unutmaması, bu sıkıntıları yaşayan kişilerinde, bu kalkışma sırasında göstermiş olduğu vakur duruş ve birliktelikle bunun nasıl üstesinden gelindiğini sürekli hatırlatma adına, canlı tutmak adına her yıl 15 Temmuz günü bir takım etkinliklerle 15 Temmuz gününü anmaya çalışıyoruz. Bizim ilçemizde de şehitlik mertebesine ulaşmış Velit Bekdaş kardeşimiz var. O gece Polis Özel Harekâtta görevli olan kardeşimiz şehit oldu. Bizde ailesini ziyaret ediyoruz ki, o günün kapsamında mezarını ziyaret edip ruhuna dualar ediyoruz. Bugünde kendisine hatmi şerif indirildi. Mevlidi şerif okundu. Rabbim bir daha bu günleri bu sıkıntıları ülkemize, milletimize tekrar göstermesin. Şehit olan kardeşimize tekrardan Allah’tan rahmet diliyorum. Ailesine, milletimize başsağlığı diliyorum.” Dedi.

Programa,  Garnizon Komutanı Albay İsmail Cenkeri Ersöz, Belediye Başkanı Veysi Şahin, Cumhuriyet Başsavcısı Ziya Burak Gürgah, Ağır Ceza Mahkemesi ve Adalet Komisyonu Başkanı Ali İhsan Tabak ve diğer protokol üyeleri şehidin mezarına karanfil bıraktı.

Midyat Belediyesi tarafından davetlilere, lokum, gül suyu, su, meyve suyu ve kek ikram edildi.

www.midyatgundem.com

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2023, 18:02
YORUM EKLE