18 Mart Çanakkale Zaferi Midyat’ta kutlanıyor

- Şanlı tarihimizde son derece önemli bir yerde olan 18 Mart Çanakkale Zaferi, tüm yurtta olduğu gibi Midyat'ta da büyük bir coşkuyla kutlanıyor.

18 Mart Çanakkale Zaferi Midyat’ta kutlanıyor

18 Mart Çanakkale Zaferi Midyat’ta kutlanıyor

Mardin'in Midyat ilçesinde, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zafer'inin 104. yıl dönümü dolayısıyla etkinlik düzenlendi.

Şanlı tarihimizde son derece önemli bir yerde olan 18 Mart Çanakkale Zaferi, tüm yurtta olduğu gibi Midyat'ta da büyük bir coşkuyla kutlanıyor.

Hükumet Konağı bahçesinde bulunan Atatürk Anıtı önünde çelenk sunumu, saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından, Midyat Fen Lisesinde yapılan etkinlikle devam etti.

Törenlere Midyat Kaymakamı Hüseyin Tekin, Garnizon Komutanı Kurmay Albay Mustafa Akın, Midyat Belediye Başkan Vekili Tevfik Baysal ve Cumhuriyet Başsavcısı Zeynel Abidin Akkiraz, kurum amirleri ve öğrenciler katıldı.

Piyade Üsteğmen İbrahim Ecer, Çanakkale Zaferi ile ilgili bilgilendirme yaptı.

Öğrenciler tarafından şiir okunması, oratoryo, tiyatro gösterisi ve Çanakkale Türkülerinin seslendirildiği etkinlik, şiir, resim ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödül verilmesiyle sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER