Başkan Şahin’den, 15 Temmuz mesajı

Başkan Şahin’den, 15 Temmuz mesajı

Mardin’in Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin’den, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

15 Temmuz’u unutmadıklarını ve unutturmayacaklarını belirten Başkan Şahin, “15 Temmuz hain darbe girişimi, ülkemizin tarihi boyunca yaşadığı en büyük ihanetlerden birisidir. Ülkemizin istiklaline ve istikbaline yapılan bu alçakça saldırıyı unutmadık, unutmayacağız, unutturmayacağız” dedi.

15 Temmuz'u unutmayacağız, unutturmayacağız!

15 Temmuz 2016 tarihinin Türk tarihinde bir dönüm noktası olarak kayda geçtiğini belirten Başkan Şahin, "Devletimizin bölünmez bütünlüğünü, milli birlik ve beraberliğimizi parçalamaya kalkışılan 15 Temmuz hain darbe girişiminin milli irade tarafından eşine az rastlanır bir kahramanlık örneğiyle bertaraf edilişinin 7'inci yılını hep birlikte idrak etmekteyiz. 15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısıyla aziz milletimiz yurdun dört bir köşesinde tanklara, bombalara, kurşunlara göğsünü siper etmiş, bu hain girişimi vatansever güvenlik güçlerimizle birlikte canı pahasına engelleyerek ülkesine, devletine, demokrasisine, geleceğine ve egemenliğine sahip çıkmıştır. Yüce Türk Milleti'nin, bedenini bombalara ve kurşunlara siper ederek sergilediği destansı duruş karşısında hezimete uğramış ve necip milletimiz bu şerefli ve vakur duruşuyla bütün dünyaya demokrasi dersi vermiştir.  Tüm hain odaklar şunu iyi bilmelidir ki; devletimize, ay yıldızlı bayrağımıza, milletimize, milli irade ve demokrasimize hainlik edenler, karşılarında her daim güçlü Türk Milletini bulacaklardır. Bu vesileyle; 15 Temmuz gecesi gözünü kırpmadan şehadete yürüyen kahraman şehitlerimize, Ankara Gölbaşı’ndaki Özel Harekat Daire Başkanlığında şehit olan hemşerimiz Velit Bekdaş’a Yüce Mevla’dan rahmet niyaz ediyor, gazilerimize sağlıklı ve huzurlu bir yaşam diliyorum."

www.midyatgundem.com

YORUM EKLE