Berat Kandili Midyat'ta Dualarla İdrak Edildi

- Midyat’ta Berat Kandili, ibadet salavat ve dualarla idrak edildi. Kandil dolaysıyla bütün camilerde program düzenlendi.

Midyat İlçe Müftülüğünce, Hz Muhammed Camisinde düzenlenen ve Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda, Türkçe, Arapça ve Kürtçe mevlit okundu, dualar edildi.

Özellikle programa çocukların yoğun ilgisi gözlendi. Ebeveynleriyle saf tutan çocuklar, duaya eşlik ederek ellerini semaya kaldırıp duada bulundu.

 

Programda bir vaaz veren Midyat İlçe Müftüsü Ergün Bulunmaz, gecenin önemine dikkat çekti. Bu gecede rahmet kapılarının açıldığını belirten Bulunmaz, geceyi ibadet, dua, istiğfar ve tövbe ile ihya edilmesi gerektiğini anımsattı.

Midyat Belediyesi, vatandaşlara çeşitli ikramlarda bulundu.

www.midyatgundem.com

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2023, 23:14
YORUM EKLE
YORUMLAR
Abdullah Akkurt
Abdullah Akkurt - 7 ay Önce

Bu gece münasebetiyle, içimizdeki manevi duyguların sesine kulak vererek günahlarımıza tövbe etmeli, tüm Müslümanlar ve insanlık için Allah’a dua ve niyazda bulunmalıyız. Allah kandilinizi mübarek kılsın inşAllah.

Veysi AKPINAR
Veysi AKPINAR - 7 ay Önce

Berat Kandili, Kur'an-ı Kerim'in Levh-i Mahfûz'dan Dünya semasına toptan indirildiği gecedir. Bu vesileyle Berat Kandiliniz mübarek olsun inşAllah.

Mehmet Emin Uzel
Mehmet Emin Uzel - 7 ay Önce

Rabbimizin beratına nail olanlarından nasip eylesin.

SIRADAKİ HABER