İstiklal Marşı'nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü

- Midyat ilçesinde "12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günün" 102’nci yıl dönümü dolayısıyla program düzenlendi.

Midyat İlçe Kaymakamı Ahmet Solmaz, programı çok beğendiğini ifade ederek, acıların his edildiği en önemli vurgu orada şükür olduğunu söyledi.

Kaymakam Solmaz, “istiklal marşı yazıldığında çok acılar çekilmiş, duygularla yazılmış gençlerin bu saatten sonra o İstiklal marşını gerçekten okuduğunda ağlamasıyla birlikte yaşamasını bilmesi lazım. Vatan sevgisi imandandır. İmanını korumadıkça bu vatan sevgisi azalıyor. O yüzden ilde birinci olan kardeşlerim gibi inşallah yaşantısında da birinci olan bir sürü kardeşimiz olsun ki gerçekten bu istiklal marşı bir daha yazılmasın.” Diye konuştu.

Midyat Fen Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri tarafından Milli İrade İlk ve Ortaokulu Salonu’nda düzenlenen program, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Program, Midyat Fen Lisesi öğrencilerinin "Milletin Sesi Mehmet Akif'" temalı oratoryo gösterimi, "İstiklal Marşı" temalı sinevizyon sunumu ile devam etti.

İstiklal Marşı'nı Güzel Okuma Yarışmasında dereceye giren İl Birincisi Midyat Anadolu Lisesi öğrencisi Esra Akbaş'ın istiklal marşını okuması ile sürdü. Midyat Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin Cephe Gerisinde Akif'in Sesi adlı tiyatro gösteriminin ardından, Midyat İlçe Kaymakamı Ahmet Solmaz’ın, İstiklal Marşı'nı Güzel Okuma Yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi ile sona erdi.

Programa, Garnizon Komutanı Albay Nuri Işık, Belediye Başkan vekili Şehmus Tural, Cumhuriyet Başsavcısı Burak Olgun, Kurum amirleri katıldı.

www.midyatgundem.com

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2023, 14:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
Haşim Abak
Haşim Abak - 7 ay Önce

Mehmet Akif ersoy millet başkanı alıyoruz programda emeği geçenlere teşekkür ederiz

SIRADAKİ HABER