Midyat Gençlik Merkezi Hazır!

Midyat Gençlik Merkezi Hazır!

Mardin Büyükşehir Belediyesi Kültür Turizm ve Sosyal İşler Daire Başkanlığına bağlı Midyat Gençlik Merkezi gençlere hizmet etmeye hazır.

Midyat Gençlik Merkezi, gençlerin bilgi ve becerilerinin gelişmesine katkı sunmak amacıyla kurulan Merkezinden yüzlerce gencin yararlanması bekleniyor.

Bahçelievler Mahallesi İskenderun Caddesinde, Kadın ve Aile Merkezi bitişiğinde bulunan Gençlik Merkezinde, 15 yaş ve üzeri öğrencilere hitap eden iki kattan oluşan çalışma ve etüt merkezinin yanı sıra gençlerin sosyal yaşam alanı olarak da hizmet sağlıyor.

Midyat Gençlik Merkezi İdari Sorumlusu Muhammed Avni Çelik, Mardin Büyükşehir Belediyesi olarak Midyatlı gençlere en güzel şekilde hizmet etmek için ve onlara faydalı olmak için ellerinde gelen gayreti gösterdiklerini söyledi.

Çelik, “Psikoloji, kişisel gelişim, bilim kurgu, tarih ve birçok kategori olmak üzere 400 ten fazla kitaplara sahip kütüphanemiz ile gençlerimize yaş gruplarına uygun kitap okuma imkânı sunmaktayız. Gençlik merkezimiz sürekli kayıt yapan güvenlik kameralarıyla idari personelimiz ile öğrenciler için sağlıklı güvenilir ve temiz bir ortamda vakit geçirmelerine imkânı tanıyoruz. Gençlerimizin araştırma yapmak internette aradıkları bilgilere en hızlı şekilde ulaşabilmeleri için merkezimiz de 5 adet bilgisayar ve sınırsız internet mevcuttur. Merkezimizde iki adet klima mevcut olup öğrenciler için serin ortamda hizmet vermektedir. Gençler için sosyal yaşam alanı konumunda olan merkezimizde öğrenciler kütüphaneden kitap alıp okuyabilmekte, kafeteryada satranç oynayarak aktif dinlenme yapabilirler. Gençlik merkezimizde öğrencilere çay, kahve vb. ikramlarımız mevcuttur. Kapasitemiz aynı anda 80 kişinin çalışmasına imkân sunmakta olup kayıtlarımız başlamıştır. Sabah 8 akşam 17.00 saatleri aralığında açık olan merkezimizi ziyaret edebilirsiniz. Mardin Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığına bağlı Midyat Gençlik Merkezi tamamen ücretsiz hizmet sunmaktır. Öğrenci arkadaşlarımızı hoşça vakit geçirimleri için bekliyoruz.” Şeklinde konuştu.

Google News'te Midyat Gundem’e abone olun!

www.midyatgundem.com

Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2023, 16:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER