Midyat'ta deprem anı kamerada!

- Mardin’in Midyat ilçe Belediyesi, Deprem Sebebiyle Kendilerini Dışarı Atan Ve Evlerine Girmeyen Vatandaşlara Çorba Dağıttı.

Kahramanmaraş'ta meydana gelen 7,4 ardından da Gaziantep'te meydana gelen 6,4 büyüklüğündeki depremlerin arından 10 ilde yıkım meydana geldi.

Kahramanmaraş'ın yanı sıra Gaziantep, Malatya, Batman, Bingöl, Elazığ, Kilis, Diyarbakır, Mardin, Siirt, Şırnak, Van, Muş, Bitlis, Hakkari, Adana, Osmaniye ve Hatay'da da hissedilen deprem nedeniyle bazı vatandaşlar binalardan çıkarak dışarıda bekledi.

  • İlçede Okullar Bir gün tatil edildi.

Midyat’ta ilçe merkezlerinde uzun araç kuyrukları oluştu.

Midyat Belediyesi, deprem sebebiyle kendilerini dışarı atan ve evlerine girmeyen vatandaşlara kumanya ve sıcak çorba ikramında bulunuldu.

Depremin hemen ardından Midyat Belediyesi kriz masası oluşturdu. Arama kurtarma çalışmalarına destek vermek üzere bölgeye iş makinaları, araç ve personel gönderdi.

Midyat Belediye Başkanı yardımcısı Abdürrahim Çelik, Belediye Başkanımız Sayın Veysi Şahin’in talimatı ile depremden, vatandaşlara, sabah çorbası dağıttıklarını kaydederek, geçmiş olması dileğinde bulundu.

www.midyatgundem.com

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2023, 13:19
YORUM EKLE
YORUMLAR
Siba hassun
Siba hassun - 9 ay Önce

Deprem olacak mı 2023 7 şubata

SIRADAKİ HABER