Veysi Şahin, Midyat İçin Özel Projelerimiz Var

AK Parti Mardin Belediye Başkan adayları basınla buluşma ve istişare toplantısının yapıldı.

Veysi Şahin, Midyat İçin Özel Projelerimiz Var

Veysi Şahin, Midyat İçin Özel Projelerimiz Var

AK Parti Mardin İl Başkanlığı bünyesinde AK Parti Mardin Belediye Başkan adayları basınla buluşma ve istişare toplantısının yapıldı.

Erdoba Elegance Hotel’de düzenlenen AK Parti Mardin Belediye Başkan adayları basınla buluşma ve istişare toplantısının ardından, AK Parti Midyat Belediye Başkan Adayı Veysi Şahin, yazılı basın açıklamasında bulundu.

Veysi Şahin açıklamasında, “Kendi alanlarında uzman ve teknik bilgiye sahip ekip arkadaşlarımızla Ar-ge toplantıları yapmaya başladık. Aklımızda daha önce memleket üzerine kafa yorduğumuz projeler vardı. Hızlıca bunları toparlayıp projeleştirdik. Tabi ki çalışmalarımız devam etmektedir. Projelerimiz 31 Ocak 2019 tarihinde partimizin Seçim Manifestosu açıklanmasıyla birlikte son şeklini alacak.” Dedi.

Midyat İçin Özel Projelerimiz Var

Şahin, Midyat için özel projelerinin olduğunu ifade ederek, “Memleket derdiyle dertlendiğimizden projelerle ilgili ayrı ve özenli bir çalışmamız var. Yarım kalan hizmetler aksatılmadan, üstüne yenileri eklenerek AK Belediyecilik hizmetlerini Midyat’a sunmaya devam edeceğiz. Projeleri açıklayacağımız zaman ile ilgili heyecanlıyım ama şimdilik sizlere birkaç başlık vermek istiyorum. Turizm’den Eğitime, Spordan Kültür-Sanata, Ekonomi ’den Sosyal Yaşama, Doğadan Çevreye, Gençlikten Bilim’e, Aileden Sağlık’a Tarımdan Sanayi’ye, Midyat’a özel birçok projemiz var. Midyat’ın yıllardır eksikliğini hissettiği, gençlerimizin, yetişkinlerimizin ve tüm vatandaşlarımızın faaliyetlerinden faydalanabileceği Midyat Kültür Merkezi, Aş evleri, Yarı Olimpik Havuzlar, Midyat Kent Konseyinin kurulması, Yeni Aziz Sancar’ların yetişebilmesi için Midyat Bilim Merkezi’nin açılması, Kaybolmaya yüz tutmuş sanatların canlandırılması, İmar Projeleri, Sosyal etkinliklerin yapılacağı gezici kültür araçları ve daha birçok alanda Midyat’ımızın çehresini değiştirecek ve Midyat’ı şahlandıracak projelerimiz var.” Dedi.

Makam Araçlarını Kaldırıyoruz.

Makam araçlarını kaldıracaklarını belirten Şahin; “Bunu rahatlıkla size ifade etmek istiyorum. Belediye başkanı seçilmem halinde başta şahsımın makam aracı olmak üzere gereksiz bütün makam araçlarını kaldırıyoruz. Çalışmalarım esnasında kendi Şahsi aracımı kullanıp hizmet sunacağım.”

Mega Projeler

Şahin, “Tabi herkesin heyecanla beklediği Mega Projelerimizde var. Heyecanınızı kaçırmak istemiyorum ama bu projelerle ilgili bazı ipuçları vereyim. Örneğin ; Estel – Midyat Arası Tramvay Projemiz var, Antik Amfi Tiyatro Projemiz var, Yapay Gölet projemiz var. Düşünün ki bir turist arabasını Midyat’a kazandıracağımız yer altı otoparkına park edip Tramvay’a biniyor ve Dinler, Diller kenti Midyat’ımızı tarihi sokaklarından geçerek bir yolculuk yapıyor. Kültür Turizm Ofislerimize uğrayarak tarihe ışık tutacak nazik rehberlerimizin nezaretinde Midyat’ı her yönüyle tanıyabiliyor.. Tarihi mekanları ziyaret ettikten sonra, yapay göletimizin kenarında yeşillikler içerisinde güzel Midyat havasını soluyor. Restore edilen tarihi alışveriş merkezlerinden alışverişini yapıyor. Antik Amfi tiyatromuzda kültür- sanat etkinliklerini izliyor. Kadim şehir Midyat’ımızın eşsiz görüntülerini fotoğraflayıp tarihi ve modern Midyat’tan sevinçle ayrılıyor.” Açıklamasında bulundu.

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2019, 07:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER