Midyat'ta, Suriyelilere ait Ali Baba Lokantası Açıldı

Midyat’ta Suriye’nin yöresel tatlarının yer aldığı bir lokanta hizmete girdi

Suriye’deki iç savaş dolayısıyla Mardin’in Midyat ilçesine yerleşen Fidaa El Salih ve Ruva Haznevi simli iki Suriyeli, Suriye’nin yöresel tatlarının yer aldığı “Ali Baba” isimli bir lokanta açarak, Suriye’nin yöresel lezzetlerini sunmaya başladı.

İşyerinde şu an 10 kişi çalıştıran ortaklar, Midyat halkına iyi bir hizmet vermek istediklerini, hem ucuz hem de güzel bir hizmet sunacaklarını söylediler.

Fidaa El Salih, Midyat'ta işyeri açmaktan dolayı mutlu olduğunu ifade ederek,  “Suriye’de kendimize ait sos ve baharat çeşitleri ile pişirdiğimiz Tavuk kentaki, tavukgöğsü yemek çeşitlerimiz var. Damak tadımız biraz farklı. İş yerini açma amacımız hem geçimizi sağlamak, hem ekonomiye katkı sunmak,  hem de ülkemizdeki yöresel yemeği Midyat halkına sunmak, hem de Suriyeli vatandaşlarımıza kendi damak tatlarını sunmaktır. Midyat halkına hem ucuz hem de güzel bir hizmet sunacağız. “ diye konuştu.

Ruva Haznevi ise,” Türkiye aynı bizim memleketimiz gibi. Suriye’yi nasıl seviyorsak Türkiye’yi de öyle seviyoruz. Bütün birikimimizi buraya yatırdık. Ortağım ile beraber on kişi çalışıyoruz. Eğer burayı işletmeyi başarabilirsek daha fazla işçi çalıştıracağız. Savaştan dolayı evimizden, işimizden olduk. Ancak hayata tutunmaya böyle çalışıyoruz.” diye konuştu.

Ali Baba Lokantası’nda, felefel bakla, fette, humus, tavuk kentaki, tavukgöğsü, pişmiş tavuk, döner, sote, haşlama, şiş, kuru fasulye, hamburger, çorba çeşitleri, pilav, patates kızarması ve çeşitli soslar bulunuyor.

Ali Baba Lokantası işletme sahipleri;  açılış nedeniyle birinci gün herkese ücretsiz olarak yemekler ikram etti.

Ali Baba Lokantası: Cumhuriyet Bulvarı’nda Shell petrol yanı

Sipariş için: 0 534 982 24 37 & 0 541 871 58 27

Nesrin Zore/Midyat