Midyat’ta Terör Operasyonu: 3 Gözaltı

Midyat ilçesinde Jandarma ekiplerince düzenlenen terör operasyonunda 3 şahıs gözaltına alındı.


Midyat ilçesinde terörle mücadele kapsamında İl ve İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince düzenlenen terör operasyonunda 3 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.
 

Mardin Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, Midyat ilçesinde güvenlik güçlerince gerçekleştirilen operasyonda, 3 şahsın evinde arama yapıldığı belirtilirken aramalarda elektronik ve dijital malzemeler ele geçirildiği kaydedildi.
 

Operasyona ilişkin Valilikten yapılan açıklamada, “İl Jandarma Komutanlığı ve Midyat İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince dün 3 şüpheli şahsın evinde terörle mücadele kapsamında yürütülen operasyonlar ve arama-tarama faaliyetleri neticesinde, 2 adet bilgisayar, 2 adet harici hard disk, 1 adet tablet, 3 adet cep telefonu, 1 adet flash bellek, 2 adet hafıza kart okuyucu, 2 adet hafıza kartı, 3 adet sim kart, 3 adet CD/DVD ve 7 adet örgütü simgeleyen bez parçası ele geçirilmiştir. Ele geçirilen elektronik ve dijital malzemeler incelemeye alınmış olup, 3 şahıs gözaltına alınmıştır. Bölge halkımızın desteği ile huzur ve güvenliği sağlamak maksadıyla ilimiz genelinde terörle mücadele kapsamında operasyonların devam edecektir"  denildi.