Nusaybin'de 120 Kilo Patlayıcı Düzeneği Ele Geçirildi

Nusaybin'de 120 kilogram amonyum nitrat ile güçlendirilen el yapımı patlayıcı düzeneği ve çok sayıda yaşam malzemesi ele geçirildiği bildirildi.

Nusaybin'de 120 Kilo Patlayıcı Düzeneği Ele Geçirildi

Nusaybin ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda 120 kilogram amonyum nitrat ile güçlendirilen el yapımı patlayıcı düzeneği ve çok sayıda yaşam malzemesi ele geçirildiği bildirildi.

Mardin Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, Mardin İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince Nusaybin ilçesi kırsalında 24 Mart'ta terör örgütü PKK mensuplarının etkisiz hale getirilmesi, teröristlerce kullanıldığı değerlendirilen sığınak ve barınakların bulunarak imha edilmesi amacıyla operasyon yapıldığı kaydedildi.

Operasyonda, 120 kilogram amonyum nitrat ile güçlendirilen el yapımı patlayıcı düzeneği, patlamamış havan aydınlatma mühimmatı ile çok sayıda yaşam malzemesi bulunduğu ifade edilen açıklamada, bölge halkının desteğiyle huzur ve güvenliğin sağlanması amacıyla terörle mücadele kapsamında yürütülen operasyonların kararlılıkla devam edeceği ifade edildi.

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2018, 12:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER