Vali Demirtaş İçme Suyu ve altyapı çalışmalarını yerinde inceledi

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, Ömerli ilçesinde devam eden İçme Suyu ve altyapı çalışmalarını yerinde inceledi.

Vali Demirtaş İçme Suyu ve altyapı çalışmalarını yerinde inceledi

Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş’ın talimatları doğrultusunda Mardin Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MARSU) kent genelinde yürüttüğü içme suyu ve altyapı çalışmaları kapsamında Ömerli ilçe merkezindeki Yeni Mahalle, Şafak ve Cumhuriyet Mahallelerindeki içme suyu, kısmi yağmur suyu ve kanalizasyon hat döşeme çalışmalarına devam ediyor.

Şafak Mahallesinde sürdürülen çalışmaları beraberindeki Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Murat Süzen ve MARSU Genel Müdürü Abdüsselam Altunkaynak ile inceleyen Vali Demirtaş, çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Ömerli ilçesinde devam eden ve yapılması planlanan projeler hakkında değerlendirmede bulunan Vali Demirtaş, ilçe tarihinin en yoğun yatırım programının gerçekleştirildiğini vurguladı.

Kurban Bayramından kısa bir süre sonra ilçede doğalgaz çalışmalarının da başlanacağını müjdeleyen Vali Demirtaş, “31 kilometre içme suyu, 31 kilometre kanalizasyon ve yaklaşık 2 bin 600 metre kısmi yağmur suyu şebekesini yapıyoruz. Hükümet Konağı ve Kapalı Semt Pazarı yapacağız. Ömerli ilçemizi daha yaşanabilir bir kent haline getireceğiz. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere tüm bakanlıklarımızın destekleriyle Kaymakamımız, belediye başkanımız ve halkımızla birlikte ele ele vererek inşallah bu yatırımları gerçekleştireceğiz.” dedi.

Vali Demirtaş, daha sonra Ömerli Kaymakamı Abdullah Huzeyfe, Belediyesi Hüsamettin Altındağ ve beraberindeki heyetle Ömerli Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı bünyesindeki Aile Destek Merkezini ziyaret ederek yürütülen faaliyetler ve kurslarla ilgili bilgi alıp Halıcılık eğitimi alan kursiyerlere sertifikalarını verdi.

İhtiyaç sahibi 2 engelli vatandaşa akülü sandalye hediye ederek yüzlerini güldüren Vali Demirtaş, ardından Ömerli İlçe Stadyumu, Ömerli-Savur grup yolundaki genişletme, Şehitlik Çeşmesi, Semt Sahası, temelleri atılan apart ve Ömerli Spor Kompleksi çalışmalarını yerinde inceleyerek bilgiler aldı.

Ömerli Belediye Gıda Bankasını da ziyaret ederek yürütülen faaliyet hakkında brifing alan Vali Demirtaş, esnaf ve vatandaşlarla bir süre sohbet ederek sorun ve taleplerini dinledi.

Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2021, 20:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER