Eski AK Parti Milletvekili Çelebi CHP’ye geçti

- Eski AK Parti milletvekili Süleyman Çelebi oğluyla birlikte CHP’ye üye oldu. Çelebi’lere parti rozetini Kılıçdaroğlu taktı.

Eski AK Parti Milletvekili Çelebi CHP’ye geçti

Eski AK Parti milletvekili Çelebi CHP’ye geçti, Kılıçdaroğlu rozetini taktı

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı (CHP) ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, önceki dönem AK Parti Mardin milletvekili olan avukat Süleyman Çelebi ve oğlu avukat Mehmet Sait Çelebi ile CHP Genel Merkezi’ndeki makamında görüştü.

Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet Halk Partisi’ne katılan Süleyman Çelebi ve Mehmet Sait Çelebi’ye parti rozeti taktı. Görüşmede Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, PM Üyesi Devrim Barış Çelik ve Genel Başkan Danışmanı Abdurrahman Yargucı da yer aldı.

CHP Midyat İlçe Başkanı Zeyni Mete’de Çelebi ailesine CHP’ye katılmasından mutluluk duyduğunu ifade etti.

Sait Çelebi’nin Mardin 1. Sıra Mardin Milletvekili adayı olacağı iddia ediliyor.

Süleyman Çelebi, 17 ve 18. dönemlerde DYP, 20 ve 21. dönemlerde Anavatan Partisi, 23. dönemde ise AK Parti Mardin Milletvekili olarak parlamentoda görev yapmıştı.

Süleyman Çelebi Kimdir?

www.midyatgundem.com

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2023, 19:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
Faruk Kavak
Faruk Kavak - 2 ay Önce

Siyaset çok ilginç, DYP, Anavatan Partisi, AK Parti şimdi de CHP. Sağdan Sola

İdris Kaplan
İdris Kaplan - 2 ay Önce

Hayırlı olsun inşAllah

Memet Akan
Memet Akan - 2 ay Önce

Vay mıne vay siyaset mi bu yazıklar olsun. Diyorum başka diyecek bir şey bulamıyorum. Daha düne kadar reisin peşindeydiniz ne oldu böyle….!!!!!!

Ferhat Solhan
Ferhat Solhan - 2 ay Önce

Sait Çelebi’nin Mardin 1. Sıra Mardin Milletvekili adayı olacağı iddia ediliyor. Şimdi bu nasıl haber Allah aşkına. Yok Kılıçdaroğlu Cumhurbaskanı,Çelebi CHP Genel Başkanı olacak.Yanlı haber yapmayın.Çelebi ancak 3 olur.Bir ihtimal ikinci sıra ona kalabilir.Oda ikinci sıradaki Tuğmaner adaylıktan çekilmez ise.Hayırlı olsun Mardin. HDP 5 AKEPE 1

Mehmet Şimdi
Mehmet Şimdi - 2 ay Önce

Sait Çelebi ye kim oy verecek Allah aşkına.Koruculuktan hala medet mi umuyor.Kime ne faydası oldu.Memleket için ne yapmış.Koca adamlarsınız.Oturun oturduğunuz yerde.Memleketi ne hale soktuğunuz ortada.Bunlara oy verenlerin aklından şüphe ederim