İSTANBUL (AA) - Red Bull Dance Your Style'ın 2022 Dünya Finali'nde birinci Japon dansçı D Soraki oldu.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Red Bull Dance Your Style'ın 2022 Dünya Finali, Güney Afrika'nın Johannesburg kentinde gerçekleştirildi.

Dünyanın en iyi dansçılarının hem yer çekimi hem de birbirleriyle mücadelesini izleme fırsatı sunan yarışmada Türkiye'yi Biser Bayram Mutlu ve 2021 yılı birincisi Akay Üstünel temsil etti.

Red Bull Dance Your Style 2022 Dünya Finali'nde dansçılar, punk ve poptan rap ve klasiklere kadar birçok farklı türde hit ve beklenmedik müziklerde yeteneklerini sergiledi. Los Angeles merkezli ünlü dans grubu Kinjaz'ın da sahne aldığı finalde ise Japon D Soraki ve Nijeryalı King Davinci karşı karşıya gelerek birbirlerine meydan okudu. Tüm biletlerin tükendiği Montecasino'da, seyircilerin nefeslerini tutarak izlediği final karşılaşması sonunda ise seyirci oylarıyla yarışmanın kazananı 19 yaşındaki genç dansçı D Soraki oldu.

Açıklamada görüşlerine yer verilen D Soraki, Red Bull Dance Your Style 2022'nin birincisi olmaktan büyük mutluluk ve gurur duyduğunu aktararak, "Bu benim için çok önemli bir an. Herhangi bir stratejim olmadan, sadece duygularıma ve müziğe göre dans etmek ve eğlenmek istedim. Ancak buraya kazanmak için geldim ve kazandım. Bundan dolayı da tarifsiz bir mutluluk duyuyorum." ifadelerini kullandı.

Her yıl dünyanın en iyi dansçılarını belirlemek için düzenlenen Red Bull Dance Your Style Dünya Finali'nden kesitler, Red Bull Dance TikTok hesabından izlenebiliyor.