Derik Devlet Hastanesi’nde Bir İlk Daha

Derik İlçe Devlet Hastanesinde ilk kez Abdominoplasti ameliyatı gerçekleştirildi.

Derik Devlet Hastanesi’nde Bir İlk Daha

Derik Devlet Hastanesi’nde Bir İlk Daha

Derik İlçe Devlet Hastanesi Genel Cerrahi Kliniğinde, ilk kez yapılmaya başlanan Endoskopi ve Lazerle tedavi uygulamalarından sonra, yine hastane tarihinde ilk kez Abdominoplasti (karın germe) ameliyatı yapıldı.

Genel Cerrahi Uzmanı Operatör Doktor Hüseyin Yönder ve ekibi  tarafından iki hastaya uygulanan ameliyatta hastaların hem büyük boyuttaki karın fıtıkları onarıldı hem de fazla doğum yapan hastalarda oluşan karın sarkmaları karın germe ameliyatı ile düzeltildi. Aynı seansta iki ameliyatın yapıldığı hastalar düzenli takip sonrası sağlıklarına kavuşmuş şekilde taburcu edildi.

Hastaların memnuniyet oranlarının çok yüksek olduğunu dile getiren Op. Dr. Hüseyin Yönder, karın derisindeki sarkmaların hastalarda bel ve sırt ağrısı, deri katlandıklarının olduğu bölgelerde ise tahriş ve enfeksiyon nedeni olduğunu vurgularken uygulanan cerrahinin sadece estetik amaçlı değil tedavi amaçlı olarak da gerçekleştirildiğini dile getirdi.

Vatandaşların en iyi şekilde sağlık hizmeti alabilmesi için tüm imkânları zorladıklarını söyleyen Mardin İl Sağlık Müdürü Uzman Doktor Saffet Yavuz, “Sağlık camiası olarak Derik ilçemizde böyle başarılı ameliyatların yapılması hem bizim için hem de Derik ilçemiz ve civarında yaşayan halkımız açısından mutluluk ve gurur verici bir durumdur. Endoskopi yapmak için Derik’in en ücra köşesinden Mardin’e veya Kızıltepe’ye gelen vatandaşımız artık kendisine eziyet gibi gelen bu yolu kullanmayacak. Kendi ilçesinde ulaşım açısından hiç sıkıntı yaşamadan tedavisini olup rahatça eve gidebilecektir.  Vatandaşımızın hayır duasını almak bizim için en büyük teşekkürdür. Halkımızın en uygun şekilde sağlık hizmeti alabilmesi için ben ve arkadaşlarım tüm imkânları zorlayarak hizmet sunmaya devam etmekteyiz.” dedi.

Midyat Gündem Com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER