Haşereyle mücadelede yeni dönem

Mardin Büyükşehir Belediyesi, şehirde vatandaşların rahat bir yaz geçirmesi için haşereyle mücadelede yeni bir dönem başlattı.

Haşereyle mücadelede yeni dönem

Haşereyle mücadelede yeni dönem

Mardin Büyükşehir Belediyesi, şehirde vatandaşların rahat bir yaz geçirmesi için haşereyle mücadelede yeni bir dönem başlattı.

Sağlık İşleri Daire Başkanlığı, 2018 yılı için 34 araç, 89 personel ve 24 bin 700 kilogram ilaçla vektörle mücadelenin startı için Büyükşehir Belediyesi yerleşkesinde program düzenledi.

Programa Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan vekili Mustafa Yaman, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yusuf Kenan Topçu, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Ayhan, daire başkanları, basın mensupları ve çalışanlar katıldı.

Sağlık Dairesi Başkanlığının her alanda vatandaşın yanın olduğuna dikkat çeken Yaman, “Vatandaşlardan aldığımız güzel geri dönüşlerle haşere mücadeleyi gerçekleştirdiğimize inanıyorum. Tabii başkanlığımızın görevi sadece bu değil. Başkanlığımız cenazelerin nakli mezarlıkların organize edilmesi düzenlenmesi, sağlık taraması ve mezbahaneler gibi daha birçok alanda sizlerle beraber şehre hizmet veriyor.” dedi.

İhtiyaç duyulan her yerde

Çalışmalarla ihtiyaç duyulan her yerde olduklarına işaret eden Yaman, “Bize ihtiyaç olan her yerde oluyoruz. İki senedir valiliğim bir buçuk senedir de belediye başkanlığım görevinde bu şehirde garip guruba kalmayacak kimsesiz kalmayacak herkesin yanında olacağız dedik çünkü sizin için çalışıyoruz. Hem de sayın cumhurbaşkanımız sayın başbakanımız hükümetimize çok büyük destek veriyor.” diye belirtti.

Hizmetler 12 ay 24 saat devam ediyor

Hizmetlerin kesintisiz bir şekilde devam ettiğini vurgulan Yaman, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Hem sizlerle hem şehrin diğer dinamikleri ile vatandaşla görüşerek yapılıyor bu hizmetler. İnşallah bu hizmetlerimiz bundan sonra artarak devam edecek. Biliyorsunuz önümüzdeki hafta da itfaiye araçlarının hizmete alımını yapacağız. Ama şunu bilin ki hizmetler 12 ay 24 saat devam ediyor. Yollarımız taziye evlerimiz parklarımız. Sosyal projelerimiz hepsi kesintisiz devam ediyor. Tabi şehrin her yerindeyiz diyoruz. Kadınlarımızın yanındayız gençlerimizin yanındayız öğrencilerimizin yanındayız engellilerimizin yanındayız. Bu böyle devam edecek.”

“Mardin yüzü gülen ve mutlu bir şehir”

Yaman, konuşmasını şöyle tamamladı: “Mardin yüzü gülen ve mutlu bir şehir. Çünkü çocukların gençlerin kadınların yüzü gülerse şehir güler. Bunun bizde farkındayız sizde farkındasınız. Ben bu vesile ile başkanlığımıza doktor beye ve onun başkanlığında kıymetli personellerimize teşekkür ediyorum. Elbette ki büyükşehir belediyesi personeline de huzurlarınızda teşekkür ediyorum çünkü hep beraber bu hizmeti yapıyoruz. Siz değerli mesai arkadaşlarımızın bundan sonraki gayretleriyle de Mardin’in her zaman yanında olacak. Mardin için çalışacak ve Mardin’e güzel hizmetlerde bulunacak. Ben hayırlı olsun dileklerimle hepinize saygılar sunuyorum.” 

Konuşmaların ardından 38 aracın teslim kurdalesi kesildi. Vali/Büyükşehir Belediyesi Başkan V. Yaman, bir araca binerek sinekle mücadele hizmetini başlattı.   

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2018, 08:28
YORUM EKLE