Hasta Taşımada Rekor Rakamlar

Sağlık hizmetlerinde başarılı bir şekilde çalışmalarını sürdüren Mardin Büyükşehir Belediyesi hasta nakillerinde de vatandaşları mutlu etti.

Hasta Taşımada Rekor Rakamlar

Hasta Taşımada Rekor Rakamlar

Sağlık hizmetlerinde başarılı bir şekilde çalışmalarını sürdüren Mardin Büyükşehir Belediyesi hasta nakillerinde de vatandaşları mutlu etti.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Sağlık Hizmetleri Daire Başkanlığı Mardinli vatandaşlara dokunacak örnek çalışmalara imza atıyor. Vatandaşların cenazelerinden hasta nakline kadar birçok konuda gönüllere giren Büyükşehir Belediyesi hasta nakillerinde de rekor rakamlara imza attı. Bu bağlamda daha önceki dönemde 3 yılda sadece 138 hasta nakli yapılırken, bu rakam son bir yılda 317’ye çıktı. Nakiller konusunda talepler gelmeye ise devam ediyor. Son olarak Derik ilçesi Kilimli Mahallesi’ne giden ekipler haftanın üç günü diyalize gitmek zorunda olan bir hastanın imdadına yetişti. Ekipler sabah saatlerinde aldığı hastayı diyaliz bitene kadar bekleyerek evine teslim etti.

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, Vatandaşlarımızın sağlıklarına kavuşmaları içinde yanında olduklarını söyledi.

Hasta vatandaşlarımızın da dar gümlerinde yanında olduklarını kaydeden Yaman,  Vatandaşların sağlıklarını önemsediklerini ifade ederek şöyle konuşu: “İlimizde hemşehrilerimizin mutlu yaşaması için tüm daire başkanlıklarımız ile çalışmalar yapmaktayız. Projelerimizle şehrimizin geleceğini tesis etmekteyiz. Öte yandan alt yapı ve üst yapının yanı sıra insan odaklı çalışmaları da yapmaktayız. Sosyal sorumluluk konusunda çığır açan belediyemiz hastaneye gitmekte zorluk çeken hemşehrilerimizin imdadına yetişmektedir” diye konuştu.

En ücra kırsal mahallelere bile gidildiğinin alını çizen  Yaman şöyle devam etti: “Özellikle evlerinden hastaneye gitmekte zorluk çeken yaşlı vatandaşlarımız ile beraber, yatağa mahkum olan veya herhangi bir ulaşım aracıyla hastaneye gitmesinde mahsur olan hemşehrilerimize destek olmaktayız. Bu uygulamaya günden güne ilgi artmaktadır. 3 yıl da sadece 138 hastaya ulaşılırken, bugün ise bu rakam son bir yılda 317’ye çıkmıştır. İlimizin en ücra kırsal mahallerine kadar bu hizmeti sağlamaktayız. Vatandaşlarımızın mutlu olacağı çalışmalarımız sürecek” şeklinde konuşarak sözlerine son verdi. 

Midyat Gündem Com

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2017, 17:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER