Mardin Devlet Hastanesinden akşam fizik tedavi hizmeti

Mardin Devlet Hastanesinde akşam 17.00 ile 20.00 saatleri arasında fizik tedavi seansı verilmeye başlandı.

Mardin Devlet Hastanesinden akşam fizik tedavi hizmeti

Mardin Devlet Hastanesinden akşam fizik tedavi hizmeti

Mardin Devlet Hastanesinde daha önce gündüz verilen fizik tedavi seansları hizmeti, yeni gelen cihazlarla vatandaşlara akşamları da fizik tedavi hizmeti sunmaya başlandı.

Mardin İl Sağlık Müdürü Uzman Doktor Saffet Yavuz, Fizik tedavi ünitesinde çalışan personellerin özverili çalışmaları ile kısa sürede bu uygulamanın hayata geçirilmesi memnuniyet verici, olduğunu söyledi.

Hasta ve yakınları tarafından sürekli olması konusunda öneriler gelmeye başladığını söyleyen Yavuz,  şöyle konuştu: “Şu an itibari ile fizik tedavi ihtiyacı olan hastalarımıza en geç 2 hafta sonrasına randevuları vermeye başladı. Bu tür sağlık hizmetlerimizle halkımızın ihtiyaçlarını karşılamak ve sorunlarını en aza indirmek için ben ve arkadaşlarım tüm imkânlarımızla hizmet vermeye devam edeceğiz.’’ dedi.

Mardin Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman doktor Alpay Tuncar ise, “Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon ihtiyacı olan hastalarımıza aralık ayı itibari ile nisan ayına randevular verilmekteydi. Ayrıca hafta içi sadece mesai saatlerinde hizmet verilmekteydi. Hastalarımıza en az 10 günlük seanslar yapılmaktaydı. Halkımızın birçoğu mesai saatleri içerisinde bu hizmete yaşadıkları yerlerden dolayı ulaşım açısından sıkıntılar yaşamaktaydılar. Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Saffet Yavuz ve Başkanlarının öneri ve katkılarıyla hastane olarak hastalarımıza daha kaliteli bir hizmet sunmak için artık hafta içi her gün saat 17.00-20.00 arası Fizik Tedavi Ünitesi hizmete olacaktır. Katkılardan dolayı Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Saffet Yavuz ve başkanlarımıza teşekkürler ediyorum.” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER