Mardin’de Tıp Sempozyumuna Büyük İlgi

3. Hastane Öncesi Acil Tıp Sempozyumu Mardin'de Yapıldı

Mardin’de Tıp Sempozyumuna Büyük İlgi

Mardin’de Tıp Sempozyumuna Büyük İlgi

3. Hastane Öncesi Acil Tıp Sempozyumu Mardin'de Yapıldı

PARHAD ile Mardin Artuklu Üniversitesi ve Mardin İl Sağlık Müdürlüğü iş birliğiyle düzenlenen “3. Hastane Öncesi Acil Tıp Sempozyumu” yoğun ilgi ve katılımla gerçekleştirildi.

Mardin İl Sağlık Müdürü Uzman Doktor Saffet Yavuz, açılışta yaptığı konuşmada Acil Sağlık Hizmetlerinde bilim, akıl ve tecrübe değerleri ile güç birliği oluşturmak suretiyle ülkesine ve tüm insanlığa hizmet etmeyi amaçladığını tüzüğünde belirten PARHAD'ın bu sempozyumunun Mardin'de düzenlemesi mutluluk ve gurur verici bir durum olduğunu söyledi.

Yavuz, Hastane Öncesi Acil Tıp Bilimi’nin değerli hocalarını, acil tıp uzmanlarını, akademisyenleri ve bu sistemin profesyonellerini bir çatı altında birleştirme amacıyla yola çıktık. Sempozyuma gerekli ilgi ve özeni göstererek ev sahipliği yapan Mardin Artuklu Üniversitesi’ne,  PARHAD Mardin İl Başkanlığı’na, Mardin Sağlık Müdürlüğü Başkanlarıma, Mardin Sağlık Müdürlüğü personellerime teşekkür ederim.”dedi.

Açılış konuşmalarının ardından PARHAD Mardin İl Başkanı Muhammed Çomaktekin ve PARHAD Yönetim Kurulu Başkanı Prm. Hasan Basri Kızıldağ “Paramediğin Kritik Düşünme ve Tanı Koyma Süreci” konulu sunumlarını gerçekleştirdiler.

Hastane Öncesi Acil Tıp Sempozyumu’na, Mardin, Batman, Diyarbakır, Elazığ, Siirt, Şanlıurfa ve Şırnak’tan alanında uzman sağlık personeli ile tıp öğrencileri katıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER