Midyat Belediyesinden, Dezenfektasyon Seferberliği

Midyat Belediyesi; Temiz Midyat Temiz Mahalle” Sokaklar Koronavirüsten Arındırmaya devam ediyor.

Midyat Belediyesinden, Dezenfektasyon Seferberliği

Midyat Belediyesi ilçenin sokaklarını her gün büyük bir titizlikle temizliyor. Midyat Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, her gün çok sayıda insanın uğrak merkezi konumunda olan sokak ve caddelerde hummalı bir temizlik çalışması gerçekleştiriyor. Midyat Belediyesi gece ve gündüz fedakârca çalışarak pandemi sürecinde ortak kullanım alanlarından virüs kapmasının önüne geçiyor. Pandemi öncesinde de var olan temizlik hassasiyeti salgınla birlikte artarak devam ettiren ekipler  toplum sağlığının korunması adına cadde ve sokakları önce süpürüyor, ardından ise doğaya zarar vermeyen özel solüsyonlarla yıkıyor

"Temiz Midyat Temiz Mahalle"

“Temiz Midyat Temiz Mahalle” programıyla devam eden çalışmada ekipler, bölge bölge ayrılarak, belirlenen noktaları baştan sona temizliyor.İlk olarak cadde ve sokaklardaki yabani otlar temizleniyor. Daha sonra konteyner yıkama aracı çöp konteynerini yıkayıp dezenfekte ediyor. Son olarak ise yıkama aracı temizlenen cadde ve sokakları yıkıyor. Temizlenen cadde ve sokaklar çevre sakinleri tarafından büyük beğeni topluyor.

Şehrin göz bebeği konumunda olan Midyat ilçesinin temizlik çalışmalarına büyük önem verdiklerini söyleyen Midyat Belediye Başkanı Veysi ŞAHİN,“ Hemşehrilerimizi daha temiz bir çevre ve temiz bir şehirde yaşatmaya kararlıyız. Vatandaşlarımızın temiz ve sağlıklı bir ortamda yaşamlarını sürdürmeleri için Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz her gün düzenli olarak özverili bir çalışma yapıyor. İlçemizde geniş kapsamlı yürüttüğümüz hijyen seferberliği ve dezenfekte çalışmalarıyla Koronavirüsün yayılımını azaltmak için yoğun çaba harcıyoruz. Bu süreçte tüm ilçe halkına maske, mesafe ve hijyen kurallarına riayet hususunda gösterdikleri duyarlılık için teşekkür ediyor, aynı hassasiyetle bu süreci devam ettirmemizin önemine bir kez daha dikkat çekmek istiyorum” dedi.

Midyat Gündem Com

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2021, 13:16
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yaşar Çelik
Yaşar Çelik - 3 hafta Önce

Caddemiz belediye tarafından dezenfekte edildi. Belediye Başkanımız Sayın Veysi Şahin'e ve dezenfekte eden çalışana teşekkür ederiz.

SIRADAKİ HABER