Midyat Devlet Hastanesi Başhekimliğine Palaz Atandı

Midyat İlçe Devlet Hastanesinde Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Operatör Doktor Mahmut Necdet Palaz dönemi.

Midyat Devlet Hastanesi Başhekimliğine Palaz Atandı

Midyat Devlet Hastanesi Başhekimliğine Palaz Atandı

Mardin Midyat İlçe Devlet Hastanesinde Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Operatör Doktor Mahmut Necdet Palaz dönemi.

Midyat Devlet Hastanesinde Doktor Osman Özdemir'den boşalan başhekimliğe, Beyin ve Sinir Cerrahi Uzmanı Operatör Doktor Mahmut Necdet Palaz atanmasıyla görevine başladı.

Midyat Devlet Hastanesi Başhekimliğine atanan Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Operatör Doktor Mahmut Necdet Palaz ziyaret eden gazeteciler, hastanenin sorunlarının çözümü noktasında, basına düşecek olan tüm çalışmalarda hazır olduklarını söylediler.

Başhekimliği görevinin yanında poliklinik hizmeti verdiğini kaydeden Palaz, gazetecilere, “işin mutfağından geldik. Dışardan burayı bilmeyen biri gelmedi. İdare anlamında neler yapılaması gerektiğini bilen biri olarak elimizden gelenin en iyi hizmeti Midyat halkı için vereceğini söyledi.

Görevini en iyi şekilde yapmak için çalışacağını, kapısının ise her zaman vatandaşlara açık olduğunu ve yeni bir düzene geçtiklerini kaydeden Palaz şöyle konuştu, “hastanenin sorunlarını tespit ettik ediyoruz. Çözüm için gerekli çalışmaları yapacağız. Çok planımız var yapacağımız çok şey var. En büyük amacımız aldığımız bayrağı en üst yerlere taşımak, hizmet kalitesini artırmak, bunun yaparken de sağlık verimliliğini artırmaktır. Midyat il olmak istiyor bizde aynı zamanda sağlık alanında ile yakışacak bir hastane için çabalıyoruz ve destekliyoruz. Amacımız hastaneyi ile yakışacak bir hastane haline getirmektir. Bunun için çalışmalarımıza başladık. Acil servisi, hasta bakım odaları ve poliklinik hizmetlerini yeniden yapılandırma çalışmalarına başladık. Uyum içerisinde herkes ile birlikte ve hastaneyi daha ileriye götürecek çalışmalara başladık.” Şeklinde konuştu.

Başhekim Palaz 2007 Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu. 3,5 yıl Acil Tıp Asistanlığı yapı. Mecburi Pratisyen atamasıyla İstanbul Beşiktaş Sağlık Gurup Başkan yardımcılığına getirildi. İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü Döner Sermaye Komisyon başkanlığı ve özel hastanelerin denetimlerini sürdürdü. İhtisas sınavının ardından 2011 yılında İzmir’de Eğitim Araştırma Hastanesi’nde 5 yıl Beyin Cerrahisi Asistanlığını yaptı. İki yıldır Midyat’ta Devlet Hastanesinde Beyin Ve Sinir Cerrahisi Uzmanı olarak görev yapıyor.

Midyat Devlet Hastanesi Başhekimi Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Operatör Doktor Mahmut Necdet Palaz

Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2018, 14:32
YORUM EKLE