Yavuz, Acil Servis Yeniden Dizayn Edildi

Yavuz, “Acil servisimize günlük ortalama 900 hasta başvurmaktadır.

Yavuz, Acil Servis Yeniden Dizayn Edildi

Yavuz, Acil Servis Yeniden Dizayn Edildi

Sağlık Bakanlığı, geçtiğimiz hafta acil servislerle ilgili yeni düzenlemeler içeren bir genelge yayınladı. Sağlık Bakanı Ahmet Demircan imzasıyla yayınlanan genelgede, acil servislerdeki yoğunluğu azaltacak güncellemelere yer verildi.


Mardin İl Sağlık Müdürü Uzman Dr. Saffet Yavuz, Mardin Devlet Hastanesinde Acil Servis yeniliklerle yeniden dizayn edildiğini ve acil servislerdeki yoğunluğu azaltacak güncellemelere yer verildiğini söyledi.


Yavuz, “Acil servisimize günlük ortalama 900 hasta başvurmaktadır. Acil servisin fiziki yapısındaki yetersizlikten kaynaklanan nedenlerden dolayı acil servise bir kargaşa hâkimdi. Bu karışıklıktan dolayı hasta ve yakınlarında memnuniyetsizlik mevcuttu. Başta Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanlığı ve Mardin Devlet Hastanesi idaresi ile bir yol haritası çizdik.” dedi.

Yavuz açıklamasında, “Sağlık Bakanlığı tarafından acil servis hizmetlerine yönelik düzenleme yönünde genelge yayınlanmasının ardından, istenen düzenlemeler İl Sağlık Müdürlüğü ve Mardin Devlet Hastanesi yönetiminin iş birliği ile yapıldı. Öncelikli olarak yeşil alan, sarı alan, kırmızı alan ayrımının tam anlamı ile yapıldı. Pansuman ve enjeksiyon odası, kırmızı alanın izole hale getirildi. Müşahede odalarının dizaynı, acil laboratuvarının yeniden düzenlendi. Travma odasının yeniden revize edilerek, bekleyebilecek hastalar için yeşil alan polikliniklerinin oluşturulması sağlandı. Kritik hastalar içinse acil uzmanın muayene edebileceği sarı alan muayene alanın oluşturuldu. Mesai kaydırma polikliniklerinin oluşturulması, çocuk acil muayene odası ve müşahede odası revizyon edildi. Gerekli düzenlemelerin tamamı yapılarak halkımızın hizmetine sunulmuştur. Hastanemiz acil servisinde daha kaliteli ve konforlu hizmet sunulmaya devam edilmeğe devam edilecektir.” dedi. 
 

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2018, 15:54
YORUM EKLE