Yüzlerce öğrencinin sağlık taramasından geçildi

Mardin’de Yüzlerce öğrencinin sağlık taramasından geçildiği bildirildi 

Yüzlerce öğrencinin sağlık taramasından geçildi

Yüzlerce öğrencinin sağlık taramasından geçildi

Mardin’de Yüzlerce öğrencinin sağlık taramasından geçildiği bildirildi 

Mardin Büyükşehir Belediyesi Sağlık Hizmetleri Daire Başkanlığı bağlı ekipler, Kızıltepe ilçesi Dikmen Mahallesi'de ki Dikmen Ortaoku ile Dikmen İmam Hatip Ortaokullarında okuyan yaklaşık 500 öğrenciyi sağlık taramasında geçirerek hijyen bakımı konusunda eğitim verdi. Öğrencilere daha sonra Mardin Büyükşehir Belediyesi'nin öğrenciler için hazırlamış olduğu diş bakım seti ile çeşitli hediyeler verildi. Öğrencilere kan gurubu kartları da verildi.

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Yaman. Sağlıklı ve bilgili bir nesil yetiştirmek için belediyemizin imkânlarını öğrencilerimiz için seferber etiklerini kaydetti.

Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren önceliklerinin arasında kadın, engelli ve öğrencilerin olduğunu vurgulayan Yaman, şöyle devam eti. "Belediye bünyesinde kurduğumuz "mardinmasa" ile 25 sosyal sorumluluk projesini hayata geçirerek öğrencilerimizin yanında olduk. Bu kapsamda kırtasiye malzemesi, Kızılay'ın kışlık elbiselerini binlerce öğrencimize ulaştırdık ve ulaştırmaya devam ediyoruz. Bölgenin en büyük Gençlik Merkezi, ücretsiz Elbise Yıkama Merkezi gibi projelerimizi hayata geçirdik ve yeni projelerimizi hayata geçirmeye devam edeceğiz." dedi.

"Ekiplerimiz öğrencilerin sağlıklarını düşünerek şehrin en ucra noktalarına kadar giderek çalışmalarına devam ediyor" diyen Yaman, şunları söyledi:

"Kızıltepe ilçemizin en uzak mahallelerinde olan Dikmen Mahallesi'nde bulunan Dikmen Ortaokulu ve Dikmen İman Hatip Ortaokulu'nda ki öğrencilerimiz sağlık taraması ve hijyen konusunda bilgilendirildi. Kan gurubu tespit edilen öğrencilere, 'kan gurubu kartları' verildi.  Belediyemizin kendilerine göndermiş olduğu diş bakım seti ile çeşitli hediyeleri de kendilerine ulaştırıldı. Öğrencilerimizin mutluluğu bizlerin mutluluğudur."

 

Midyat Gündem Com

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2017, 10:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER