Binali Yıldırım'ın eşi Semiha Yıldırım, Savur'da anaokulu açılışı yaptı

Mardin'in Savur ilçesinde hayırsever tarafından yaptırılan Mehmet Veysi Erdem Kızılay Anaokulu'nun açılışını gerçekleştirdi.

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım'ın eşi Semiha Yıldırım, Türk Kızılay'ın "81 İl 81 Anaokulu Projesi" kapsamında Savur ilçesi Başkavak mahallesinde hayırsever tarafından yaptırılan Mehmet Veysi Erdem Kızılay Anaokulu'nun açılışını gerçekleştirdi.

Semiha Yıldırım, okulun açılışında yaptığı konuşmada, medeniyetlerin başkenti Mardin'de bir anaokulunu açmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım'ın eşi Semiha Yıldırım

Yıldırım, Edirne'den Kars'a yurdun her köşesine eser kazandırma siyasetiyle hareket eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Binali Yıldırım'ın yüzlerce eser yaptığını kaydederek, şöyle konuştu: "Türkiye'nin ve Türk milletinin yeniden şahlanışının sembolü 2023 hedeflerine ulaştıracak yegane unsur eğitim ve elbette okullardır. Çünkü okul demek geleceğe ve insana yatırım demektir. Geleceğimizi, yarınlarımızı emanet edeceğimiz çocuklarımız için ne yapsak azdır.” dedi.

Bu kapsamda hazırlanan projenin okul öncesi eğitimin ülke genelinde yaygınlaştırılması çabalarına katkı sağlamayı amaçladığını anlatan Semiha Yıldırım, "Umuyorum ki bu okulda yetişen çocuklarımız tıpkı Aziz Sancar amcaları gibi büyük ilim adamları olsun, Türk Kızılay İstanbul Şube Başkanlığının koordinasyonundaki projemiz en kısa zamanda nihai hedeflerine ulaşsın." Diye konuştu.

Mardin Valisi Mahmut Demirtaş

Mardin Valisi Mahmut Demirtaş da millet ve memleket menfaatine konulan her tuğlanın, çakılan her çivinin, gerçekleşen her yatırımın çok kıymetli, eğitim yatırımlarının atılan adımlar içerisinde önemli yere sahip olduğunun anımsatarak, şöyle konuştu: "Zira bu yatırımlar, bir çocuğumuzun akademik başarısına, kişilik gelişimine imkan tanımakta, onun hayat boyu mutlu bir birey olarak yaşamasının önünü açmaktadır. Son 19 yılda devletimiz yurdumuzun dört bir yanında eğitim altyapısının güçlendirilmesine yönelik pek çok yatırımı hayata geçirmiştir. Bu süreçte devletimizin gerçekleştirdiği yatırımlarla birlikte, hayırsever vatandaşlarımız ve sivil toplum kuruluşlarımız eğitim alanında birçok eserin insanımızla buluşmasına vesile olmuşlardır."

Türk Kızılay İstanbul Şube Başkanı Mehmet Uğurelli

Türk Kızılay İstanbul Şube Başkanı Mehmet Uğurelli ise proje kapsamında 62 ilde okulların tamamlandığını, bazılarının da yapımının sürdüğünü kaydederek, şimdiye kadar 5 binden fazla minik öğrencinin eğitim almaya başladığını bildirdi.

Hayırsever Erdem ailesi adına konuşan Mehmet Veysi Erdem de okul yapımında kendilerine destek verenlere teşekkür etti.

Hayırsever iş insanı Mehmet Veysi Erdem

Semiha Yıldırım ve davetliler, İl Müftüsü Ali Hayri Çelik'in duasının ardından açılışını yaptıkları okulu gezerek öğrencilere hediye verdi.

Başkavak mahallesinde hayırsever tarafından yaptırılan anaokulunun açılışına, 21. Dönem Mardin Milletvekili ve Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin, Artuklu Belediye Başkanı Andulkadir Tutaşı, Ömerli Belediye Başkanı Hüsamettin Altındağ, Dargeçit Belediye Başkanı Mehmet Cüneyt Aksoy, Savur İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdurrahim Demir, davetliler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

21. Dönem Mardin Milletvekili ve Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin ile İş İnsanı Mehmet Veysi Erdem

Törenin ardından, Semiha Yıldırım ve beraberindekiler, Savur’da Hacı Abdullah Bey konağını ziyaret etti. Ardından Perili Bahçede yenen öğle yemeğinin ardından Midyat’ta geçti.

Semiha Yıldırım ve beraberindekiler, Midyat’ta, Mor Gabriel Manastırına geçti. Burada, Midyat Kaymakamı Ahmet Solmaz, Belediye Başkanı Veysi Şahin, AK Parti İlçe Başkanı Atilla Yarış, Mor Gabriel Manastırı Metropoliti Samuel Aktaş karşıladı. Ardından Midyat Belediyesi Konuk evine, geçti. Burada Belediye Başkanı Veysi Şahin ve eşi Tülin Şahin, Yıldırım’a tablo takdim ederek beraberindekileri ağırlardı. Midyat gümüşçüler çarşını gezen Yıldırım beraberindekiler, Estel han, kent müzesini ziyaret etti.

Konuklar Estel han’da, Midyat Belediyesi Dinler Diler Korosu’nun, Mardin yöresine ait şarkı ve türküler seslendirildiği türküleri ilgiyle dinlediler.

Belediye Başkanı Veysi Şahin ve eşi Tülin Şahin, Semiha Yıldırım ve beraberindeki konuklarına Şahinler konağında akşam yemeği verdi.

Midyat Gündem Com'u Google News'te takip edin

www.midyatgundem.com

Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2021, 17:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER