AK Parti Savur İlçe Teşkilatının 6. Olağan İlçe Kongresi yapıldı

Mardin AK Parti Savur İlçe Teşkilatının 6. Olağan İlçe Kongresi yapıldı

AK Parti Savur İlçe Teşkilatının 6. Olağan İlçe Kongresi yapıldı

AK Parti Savur İlçe Teşkilatı’nın 6. Olağan İlçe Kongresi yapıldı

Mardin AK Parti Savur İlçe Teşkilatı’nın 6. Olağan İlçe Kongresi yapıldı.

Savur Belediye Külttür Salonunda yapılan Ak Parti İlçe Başkanlığında Sebahattin Kaya yeniden Savur AK Parti İlçe Başkanı Seçildi.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan Savur İlçe kongresine AK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, AK Parti Siirt Milletvekili ve İl Koordinatörü Osman Ören, Mardin eski milletvekilleri Nihat Eri, Süleyman Bölünmez, AK Parti Mardin İl Başkanı Mehmet Ali Dündar, AK Parti Mardin İl Kadın Kolları Başkanı Hülya Hakimoğlu, il ilçe teşkilatlarının katılımıyla gerçekleştirildi.

Milletvekilleri tarafından yapılan konuşmaların ardından Seçim Kurulu tarafından kurulan sandıkla seçime başladı.

Mevcut başkan Sebahattin Kaya’nın başkanlığındaki tek listeyle seçime gidilen kongrede, kullanılan 404 delegenin oyunu alan Kaya, yeniden AK Parti İlçe Başkanlığına seçildi.

Kaya, kendine destek veren herkese teşekkür ederek, bu güvene layık olmaya çalışacağını ifade etti.

Kaya şöyle konuştu: “Bugün gerçekleştirmiş olduğumuz 6. Olağan Kongremizde, bizimle beraber büyük coşkuya ortak olan Sayın İl Başkanımız ve yönetimleri, Sayın İl Koordinatörümüze, Milletvekillerimize, İlçe Başkanlarımıza, Mahalle Başkanlarımıza, Kongre Delegelerimize ve tüm AK Parti Teşkilat ailesine sonsuz teşekkürlerimi sunarım. Kongremize katılmak için gelen misafirlerimizin salona sığmayan bir kalabalığa ulaşması da, bizler için ayrı bir gurur kaynağı olmuştur. Bu vesileyle, yeni oluşturmuş olduğumuz ve delegelerimizin takdiri ile seçilmiş olan yönetimimiz ile Savur ilçemiz için gece gündüz demeden tam kadro çalışmaya devam edecek, güveninize layık olmaya gayret göstereceğiz. Her şey Savur'a daha iyi hizmet için."dedi. 

İlçe Kongresinin yapıldığı salon yoğun izdihamdan dolayı partililerin bir kısmı dışarda kaldı. 

Midyat Gündem Com

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2020, 21:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER