Ak Parti Mardin İl Başkanı kim olacak?

İl Başkanı Mehmet Ali Dündar’ın istifası sonrası akıllara Ak Parti Mardin İl Başkanlığına kim gelecek soruları dolaşmaya başlandı.

Ak Parti Mardin İl Başkanı kim olacak?

Ak Parti Mardin İl Başkanı kim olacak?


Ak Parti Mardin İl Başkanı Mehmet Ali Dündar’ın bugün istifa etmesi ile kulislerde hareketlilik yaşanmaya başlandı. İl Başkanı Mehmet Ali Dündar’ın istifası sonrası akıllara Ak Parti Mardin İl Başkanlığına kim gelecek soruları dolaşmaya başlandı.

AK Parti'de Genel Başkan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'metal yorgunluğu' açıklamasının ardından değişim devam ediyor. 


Büyük Belediyelerin Başkanlarının görevlerini bırakmalarının ardından, istifa dalgası il başkanlarına sıçrarken AK Parti Genel Merkezinin talebi doğrultusunda AK Parti Mardin İl Başkanı Mehmet Ali Dündar’da ilçe ve belediye başkanları ile kadın ve gençlik kolları başkanlarının da katıldığı basın toplantısında, İl Başkanlığı görevini bıraktığını açıkladı.


Mardin’de İl Başkanı Dündar’ın görevinden istifa etmesinin ardından Mardin kulisleri yeni il başkanın kim olacağına dair farklı isimleri ortaya atılırken Ankara’nın siyasi kulislerinde ve Genel Merkez’de Dündar’dan boşalan başkanlık koltuğu için 6 isimin ön plana çıktığı öğrenildi.


Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gösterdiği hedef doğrultusunda, 2023 hedeflerine emin adımlarla ilerlemek isteyen Parti kurmayları yeni AK Parti Mardin İl başkanını belirlemek için çalışmalarını titizlikle sürdürdüğü belirtilirken Dündar’dan boşalan Başkanlık koltuğu için AK Parti Mardin İl Başkan Yardımcısı Mehmet Nur Çelik, AK Parti 25. Dönem Mardin Milletvekili Adayı olan Cengiz Demirkaya, eski AK Parti Mardin İl Başkanı Lokman Sinanoğlu, eski AK Parti Artuklu ilçe Başkanı Olcay Sekizkardeş, AK Parti 22.Dönem Mardin Milletvekili Nihat Eri ve 2014 Yerel seçimlerinde Ak Parti Mardin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Vejdi Kahraman isimleri üzerinde çalışmalarını yoğunlaştırdığı öğrenildi.

YORUM EKLE