Çankırı, yeni makamında misafirlerini ağırlamaya başladı

AK Parti Mardin Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, yeni makamında misafirlerini ağırlamaya başladı

Çankırı, yeni makamında misafirlerini ağırlamaya başladı

AK Parti Mardin Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, yeni makamında misafirlerini ağırlamaya başladı

Meclis İdare Amirliğine Cumhuriyet Tarihinde bu göreve seçilen ilk kadın milletvekili olan AK Parti Mardin Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, yeni makamında misafirlerini ağırlamaya başladı.

Cumhuriyet tarihinde Meclis İdare Amirliği görevine seçilen ilk bayan milletvekili olma onurunu yaşayan AK Parti Mardin Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, TBMM Genel Kurul Binası yerleşkesinde bulunan yeni makamında tebrik ziyaretlerini kabul etmeye başladı.

Milletvekili Bölünmez'i yeni makamında ilk ziyaret edenler ise; TBMM Meclis İdare Amiri Hatay Milletvekili Orhan Kayasayar, Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu, Afyon Milletvekili Hatice Özkal, 22. Dönem Mardin Milletvekili olan babası Süleyman Bölünmez ile hemşerileri olan MEMUR-SEN Mardin Şube Başkanı Mustafa Aydın ve AK Partili Yeşilli Belediye Başkanı Hayrettin Demir, Kabala eski Belediye Başkanı Şakir Nuhoğlu, il başkan adaylarınında aralarının olduğu çok sayıda hemşehrisi oldu.

Yeni makamındaki ilk günde 'Hayırlı olsun' ziyaretlerini kabul eden Milletvekili Bölünmez, kendisine tevdi edilen görevi gece gündüz demeden azim ve kararlılık yaparak, kendisine duyulan güvene borçlu kalmamaya çalışacağını söyledi.

Milletvekili Bölünmez, Türkiye Büyük Millet Meclisi ‘İdari Amirliği’ için geçtiğimiz hafta grup toplantısında basına kapalı yapılan seçimde kullanılan  295 oyun tamamını alarak, milletvekilliğinin ilk döneminde Meclis İdare Amirliğine seçilen ilk milletvekili olmakla birlikte; Cumhuriyet tarihi boyunca da bu göreve getirilen ilk bayan milletvekili olma onurunu da yaşamıştı.

Midyat Gündem Com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER