Husumetli, İki Aile Arasında Barış Sağlandı

Kızıltepe İlçesi'nde kız kaçırma yüzünden husumetli olan akraba iki aile barıştı.

Husumetli, İki Aile Arasında Barış Sağlandı

Husumetli, İki Aile Arasında Barış Sağlandı

Mardin'in Kızıltepe İlçesi'nde kız kaçırma yüzünden husumetli olan akraba iki aile barıştı.

Barış toplantısında konuşan Ak Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu; ‘’Kürtler Olarak, Araplar Olarak Mardin’in zenginlikleri çoğulcu toplumları olarak inanın kendi iç barışımızı sağlarsak üstünden gelmeyeceğimiz hiç bir meselemiz yok, Ortadoğu'ya örnek bir ile sahibiz çok şükür’’ dedi.

--

Kızıltepe Doğan Köyünde,  Şeyhmus Feritoğlu ve Abdurrahman Kurga aileleri arasında meydana gelen husumetin büyümemesi, kan davasına dönüşmemesi için barış toplantısı düzenlendi.

Barış toplantısına Ak Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu da katıldı.

Miroğlu; '' Bu hadise büyümeden şuan gördüğünüz bu toplantıyla bugün, iki aile iki grup arasındaki bu hakikaten gereksiz hiç istenmeyen husumet demeyeyim ama kısa küçük bir anlaşmazlık bugün sona eriyor.

Hayırların en hayırlısı sulha katkıda bulunmaktır barışı yapmaktır hepiniz buraya geldiniz bu sulha, bu barışa katkı yaptınız hepinize çok teşekkür ediyoruz. Değerli İl Başkanı arkadaşımızla beraber bizde bu barışa karınca kararınca bir katkımız olsun istedik.

Şehmus Feritoğlu ve Abdurrahman Kurga kardeşimize de gösterdiği anlayış için de çok teşekkür ediyoruz. Toplum olarak halk olarak barıştan başka bir şeye ihtiyacımız yok Allah’a şükür dünyanın en bereketli topraklarında yaşıyoruz,  Allah’a bin şükürler olsun ve bu toprakların şimdi suyla buluşmasından sonra yeni bir hayat başlayacak bu hayatı husumetle, birbirimizle kavga ederek değil, birbirimizle olan bütün meselelerimizi sona erdirip barış ve huzur içinde yaşayarak ancak sürdürebiliriz. Bu yüzden hep söylüyorum bir Milletvekili kardeşiniz olarak, bir hemşeriniz olarak diyorum ki bizim şununla bununla meselemiz olabilir ama şu kırk yılın hikayesine baktığınız zaman bu bölgede en çok ihtiyaç duyduğumuz şey kendi iç barışımızdır. Başkalarıyla barış yapmak çok kolaydır ama bir toplum kendi içindeki barışta bazen çok zorlanabilir, işte bu yüzden değerli kardeşlerim Kürtler olarak, Araplar olarak Mardin’in zenginlikleri çoğulcu toplumları olarak inanın kendi iç barışımızı sağlarsak üstünden gelmeyeceğimiz hiç bir meselemiz yok, Ortadoğu'ya örnek bir ile sahibiz çok şükür. Bu kıymetli toplantıyı hazırlayan, ailelerimizi bu güzel toplantıya ikna eden kardeşlerimiz Şehmus Çelebioğlu, Mehmet Ali Badıllı, Bedirhan Dinler, Cahit Çetin ve Ali Çakar’a huzurunuzda çok teşekkür ederiz. Bu toplum hep barış, sevgi ve karşılıklı hürmetle hayatını sürdürür.  Bir lokmayı da birlikte paylaşacağız, aynı sofraya kaşık sallayacağız hayatın ve insan yaşamının en kıymetli şeyi aynı tabağa kaşık sallamaktır, hepinize afiyet olsun''  diye konuştu.

Toplantı tarafların tokalaşması ve yemek ile son buldu..

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2017, 09:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER