Milletvekili Çankırı, Mardinli Öğrencileri Kabul Etti

Çankırı, Mardin’den gelen 200 çocukla basın toplantısı düzenledi.

Milletvekili Çankırı, Mardinli Öğrencileri Kabul Etti

Milletvekili Çankırı, Mardinli Öğrencileri Kabul Etti

AK Parti Mardin Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, "Bütün Türkiye’de çocuklarımızın tamamen terörü lanetleyecek şekilde, terörün etkisinde kalmadan, kültürlerini, farklı arkadaşlarıyla beraber eğitimlerini alacakları, taşıyacakları bir program düzenlenmiştir" dedi.

Çankırı, Mardin’den gelen 200 çocukla basın toplantısı düzenledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan himayelerinde İçişleri Bakanlığının ’Biz Anadoluyuz’ projesi olduğunu söyleyen Çankırı, "50 bin tane 15 yaş altı okula giden çocuğumuzu 21 ilden doğudan batıya farklı kültürleri tanımaları, görmeleri için misafir ediyoruz. Bugün Mardin’den gelen çocuklarımız Ankara’da misafir olacak. Bütün Türkiye’de çocuklarımızın tamamen terörü lanetleyecek şekilde, terörün etkisinde kalmadan, kültürlerini, farklı arkadaşlarıyla beraber eğitimlerini alacakları, taşıyacakları bir program düzenlenmiştir. Sayın Cumhurbaşkanımıza, sayın hanımefendiye, İçişleri Bakanlığımıza böyle bir projeyi hazırladıkları için teşekkür ediyorum" dedi.

Çocukların Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştüklerini aktaran Çankırı, Anıtkabir ve TBMM’yi ziyaret ettiklerini söyledi. Çankırı, çocuklara hediyeler dağıttı.

Çocuklar ise ’Biz Anadoluyuz, biz geleceğiz’ sloganlarını haykırdılar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER