Ravza Kavakçı Kan, 'Suriyeli ve Ezidi' mültecilerin bayramını kutladı

AK Parti İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Dr. Ravza Kavakçı Kan, Mardin’in Midyat ilçesine gelerek 'Suriyeli ve Iraklı Ezidi' mültecilerin bayramını kutladı.

Ravza Kavakçı Kan, 'Suriyeli ve Ezidi' mültecilerin bayramını kutladı

Ravza Kavakçı Kan , 'Suriyeli ve Ezidi' mültecilerin bayramını kutladı

AK Parti İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Dr. Ravza Kavakçı Kan, Mardin’in Midyat ilçesine gelerek 'Suriyeli ve Iraklı Ezidi' mültecilerin bayramını kutladı.

Ravza Kavakçı Kan, ilk önce Midyat AK Parti ilçe teşkilatını ziyaret ederek partililerin Kurban Bayramlarını kutladı.

Daha sonra ilçede bulunan Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'nın (AFAD), organizasyonundaki Suriyeli ve Iraklı Ezidi sığınmacıların barındığı konaklama merkezindeki sığınmacı aileleri ziyaret ederek, Kurban Bayramını kutlayarak çeşitli hediyeler verdi.

Konaklama Tesissinde Kaymakamı Hüseyin Tekin tarafından karşılanan Ravza Kavakçı Kan, burada kendisine kamp hakkında sunum yapıldı.

Bayramın ikinci gününde Midyat çadır kentini kardeşlerimizi ziyaret etmeye geldiklerini söyleyen Kan, Midyat kampının örnek bir yer olduğunu ve burada Ezidi ve Suriyeli sığınmacıların bulunduğunu söyledi.

Ravza Kavakçı Kan, daha sonra şöyle konuştu. “Burası örnek bir yer, çünkü burada Ezidi, Arap kardeşlerimiz aynı kampın çatısı altında beraber yaşıyorlar. Burası 4-5 senedir faaliyette. Çadırkentte bulunan kardeşlerimiz, misafirlerimiz ile bayramlaştık. Onlarla duygu dolu anlar yaşadık. Çok güzeldi. Burada bulunan herkes Türkiye'ye teşekkür ediyor. Tabi insanın vatanından ayrı olması çok farklı bir şey özellikle buradaki yavruların bir kısmı burada doğmuş burada büyüyorlar. Burada Ezidi, Arap, Kürt kardeşlerimiz yaşıyor onlara Sayın Cumhurbaşkanımız, Başbakanımızın selamlarını getirdik. AK Parti İnsan Hakları Başkanı olarak bayram boyunca vatanından uzak kalan kardeşlerimizi ziyaret etmeye devam edeceğiz, terör şehitlerini, PKK'nın şehit ettiği kardeşlerimizi teşkilat olarak Türkiye genelinde ziyaretler yapacağız. Türkiye’nin farklı illerini de farklı yerlerinde ziyaretlerimize devam edeceğeyiz.” Dedi. 

Heyet daha sonra Diyarbakır’ın Silvan ilçesine hareket etti.

Ravza Kavakçı Kan, Sığınmacı ailelerinin kaldığı çadırlarını ziyareti. Sığınmacılara Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın selamını getirdiğini söyledi. Ardından konaklamama merkezinde bulunan halı dokuma tezgâhındaki kursiyerleri n tamamladıkları ipek halının kesimine katıldı. Sığınmacı kızların çizdiği iki farklı resim hediye edildi. Resimlerden bir tanesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a verilmek üzere teslim aldı.

Kavakçı, Sığınmacıların ikram ettiği tatlı ve şekerlemelerden alarak teşekkür etti ve sorunlarını dinledi.

Kavakcı, beraberinde, AK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, Konya Milletvekili Hüsniye Erdoğan AK Parti İl Başkanı Mehmet Ali Dündar, İlçe Başkanı Melih Güneştan, AFAD Başkan Yardımcısı Fatih Özer ve Mardin İl AFAD Müdürü Davut Esen katıldı. 

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2020, 21:50
YORUM EKLE