TBMM İdare Amiri, Çankırı konuk öğrencileri ağırladı.

TBMM İdare Amiri, Çankırı konuk öğrencileri ağırladı.

TBMM İdare Amiri, Çankırı konuk öğrencileri ağırladı.

TBMM İdare Amiri, Mardin’den Gelen Çocukları TBMM’de ağırladı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi TBMM İdare Amiri Ceyda Bölünmez Çankırı,  Mardin’den Gelen Çocukları makamında ağırladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın başlattığı "Biz Anadoluyuz” Projesi kapsamında Mardin'den Ankara'ya gelen yaklaşık 200 ortaokulu öğrencisi, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni ziyaret etti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile görüşmelerinin ardından, TBMM İdare Amiri, AK Parti Mardin Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı konuk öğrencileri ağırladı.

TBMM İdare Amiri Çankırı, Mardinli çocuklarla bir araya gelerek, Medeniyet taşları yüreği saf ve temiz, iyiliklerle dolu kalbe sahip, hayalleri olan genç kardeşlerimiz tarafından örüleceğini söyledi.

Çankırı, “Türkiye’nin doğusundan batısına kuzeyinden güneyine hep birlikte Türkiye’yiz. Bu birlik ve kardeşlik bilincine genç yaşta sahip olan kardeşlerimizi can-ı gönülden kutluyorum. Her bir başarı, her bir kazanım Şehidimiz Muhammet Fatih Safi Türk’ün anısını yaşatmaktır.”

Çocukların farklı kültürleri tanımaları, görmeleri için misafir ettiklerini söyleyen Bölünmez Çankırı , “Bugün Mardin'den gelen çocuklarımız Ankara'da misafir olacak. “Biz Anadoluyuz” Projesi bütün Türkiye'de çocuklarımızın tamamen terörden, şiddetten uzak, hoşgörü ve kardeşlik bilincini aşılayan, farklı ve zengin kültürlerimizi tanıdıkları ve kültürel etkileşim yaşayacakları bir programdır. Sayın Cumhurbaşkanımıza, sayın hanımefendiye, İçişleri Bakanlığımıza böyle bir projenin başarıyla yürütülmesine vesile oldukları için teşekkür ediyorum” dedi. Ankara 

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2018, 07:01
YORUM EKLE