Vali Yaman'dan ‘Okuma yazma seferberliğine’ büyük destek

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan himayelerinde başlatılan ‘Okuma yazma seferberliğine’ Mardin’den büyük destek.

Vali Yaman'dan ‘Okuma yazma seferberliğine’ büyük destek

Vali Yaman'dan ‘Okuma yazma seferberliğine’ büyük destek

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan himayelerinde başlatılan ‘Okuma yazma seferberliğine’ Mardin’den büyük destek.

Mardin Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Meslek Eğitim Merkezi (MARMEK), ‘Mardin’de okuma yazma bilmeyen kalmasın’ projesinin tanıtım toplantısı gerçekleşti.

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Yaman, gerçekleşen programda yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Hanımefendi Emine Erdoğan, tarafından başlatılan okuma yazma seferberliği Mardin olarak en geniş kapsamda destek verdiklerini söyledi.

Valilik ve Büyükşehir Belediye olarak daha önce okuma yazma kurslarını başlattıklarını aktaran Yaman, “ Mardin Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, kaymakamlıklarımız, il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerimiz ile birlikte okuma yazma bilmeyen özellikle bayanları tespit ediyoruz. Mardin’de açıklanan okuma yazma bilmeyen vatandaşlarımızın oranlarını hep birlikte indirmeye çalışacağız.” dedi.

Valilik ve Büyükşehir Belediyesi olarak, okuma yazma seferberliği ile ilgili yapılan çalışmalara hem maddi hem de manevi olarak destek vereceklerini açıklayan Yaman, şöyle devam etti: “Mardin Büyükşehir Belediyesi olarak, ‘Kadının yerinde kadının yanında’ projesi kapsamında yaklaşık olarak 1,5 yıldır başlatmış olduğumuz okuma yazma kurslarını yerine getiriyorduk. Bu kapsam da Mardin’de okuma yazma bilmeyen kimse kalmasın diye çalışıyoruz. Şimdi ise belediye bünyesinde açtığımız MARMEK ile çalışmalarımız devam ediyor. Bu faaliyetlerimize devam edeceğiz. Burası büyükşehir ve bu şehrin hikâyesini hep birlikte yazıyoruz. İnşallah şehrimizde çok güzel bir kampanya ile okuma yazma bilmeyen kişi kalmaz.”

İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı ise, “Cumhurbaşkanımız ve Hanımefendinin başlatmış olduğu bu kampanyaya desteği ve emeği olan herkese teşekkür ederim. Mardin’de 259 bin öğrenci, bin 500 okul ve yaklaşık 12 bin öğrencimiz ile eğitim öğretim faaliyetlerini icra ediyoruz. İlimizde bize yüklenen bu misyonu, layığı ile yerine getireceğiz.” diye konuştu.   

Eğitimci Hamza Doğan, şehirde ki okuma yazma oranları ile ilgili bir sunum yaptı.

Konuşmaların ardından okuma yazma kurslarında eğitim gören kadınlar, projede emeği geçenlere teşekkür etti.

Toplu fotoğrafların çekilmesinin ardından program son buldu.

‘Okuma yazma seferberliğine’ Mardin’den büyük destek etkinliğine, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yusuf Kenan Topçu, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, ilçe kaymakamları, daire başkanları, eğitimciler ve okuma yazma kurslarında eğitim gören kursiyerler katıldı.

Midyat Gündem Com

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2018, 20:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER