Midyat’ta “Tek Başına Kadın” Fotoğraf Sergisi Açıldı

Mardin Midyat İlçesinde fotoğraf sanatçısı Güldest Yeşilmen , “Tek Başına Kadın” adlı fotoğraf sergisini açtı.

Midyatlı fotoğraf sanatçısı Güldest Yeşilmen’in “Tek Başına Kadın” isimli ilk kişisel sergisini açarak, hayatın içinden çekilmiş "kadın temalı fotoğraflarını sergiliyor.

Ulucami Mahallesi tarihi Hacı Şehmus Mete Konağında açılan fotoğraf sergisi vatandaşların ilgisini çekti.

Fotoğraf sanatçısı Güldest Yeşilmen,  Yaşamın en güzel rengi olan Kadının, hayatındaki zorluklara dikkat çekmeyi hedeflediğini söyledi. Yeşilmen, “Kadın elinin değdiği her yer güzledir. Hayatın ve yaşamın vaz geçilmezi olan çalışan, üreten kadınların fotoğraflayıp ölümsüzleştirmek istiyorum. Çok zorluklarla çektiğim bu fotoğraflar benim için çok büyük anlam taşıyor. Bu anlamlı günde fotoğraf sergime gelen ziyaretçilere çok teşekkür ediyorum. Özellikle bayanların bana desteği çok oldu. Çalışmalarıma ara vermeden devam edeceğim.” Diye konuştu. 

Midyat Belediye Başkan Vekili Tevfik Baysal, sergiyi gezerek, Yeşilmen’i tebrik etti.

Fotoğraf sergisini gezen Ayla Batur ise, kadın sanatçıları desteklemek amacıyla sergiye geldiğini belirterek şöyle konuştu: “ Midyat’ta bu tür sanat ve kültürel etkinliklerin artırılması lazım. Kadınlar her alanda destek verilmelidir. Kadın sanatçı olunca bende sergiye gelmeye karar verdim. Çok güzel çalışmalar gördüm ve beğendim. ” Dedi.

Yeşilmen, sergilediği fotoğraflarında ülkenin çeşitli yerlerinde çalışan ve üreten kadınların fotoğraflarından derlediği 20 fotoğraftan oluşuyor. Kişisel Fotoğraf Sergisi 31 Mart'a kadar açık kalacak.