Albaraka Türk, Yurtdışında İhraç Ettiği 250 Milyon Dolar Tutarlı Kira Sertifikası İçin Geri Alım İhalesi Yapacağını Duyurdu

Albaraka Türk, Yurtdışında İhraç Ettiği 250 Milyon Dolar Tutarlı Kira Sertifikası İçin Geri Alım İhalesi Yapacağını Duyurdu

Albaraka Türk, 2015 yılında ihraç ettiği katkı sermaye formatındaki kira sertifikası için geri alım ihalesi yapacağını duyurdu. Banka 250 Milyon Dolar tutarındaki kira sertifikalarının 150 Milyon Dolarına kadar olan bölümü için nakdi geri alım sürecini başlattı.

Albaraka Türk Katılım Bankası yaptığı KAP açıklaması ile Albaraka Sukuk Ltd. aracılığıyla 2015 yılında Katkı Sermaye formatında ihraç ettiği 250 Milyon Dolar tutarındaki kira sertifikalarının 150 milyon dolarlık bölümünün geri alım sürecini başlattığını duyurdu. Açıklamaya göre ilgili geri alım işlemleri için Emirates NBD Bank PJSC ve Standard Chartered Bank dağıtım sorumlusu olarak yetkilendirildi.

Banka kira sertifikası geri alım ihalesi için taleplerin 3 Mayıs 2023 tarihine kadar alınacağını ve ilgili kira sertifikasına sahip yatırımcılardan geri alım ihalesine katılmak isteyenlerin KAP açıklamasında yer alan bilgiler üzerinden dağıtım sorumlusu Bankalar ile iletişime geçebileceğini ifade etti.

www.midyatgundem.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER