İzmir'de Okul Müdürünün Öldürülmesi Mardin’ den Tepki

Öldürülen Öğretmen Ayhan Kökmen olayı ile ilgili Eğitim-İş Sendikası Mardin İl Başkanlığı tepki gösterdi.

İzmir'de Okul Müdürünün Öldürülmesi Mardin’ den Tepki

İzmir'de Okul Müdürünün Öldürülmesi Mardin’ den Tepki

MARDİN - İzmir’in Ödemiş ilçesindeki bir lisede iki öğrenci tarafından tüfekle öldürülen Öğretmen Ayhan Kökmen olayı ile ilgili Eğitim-İş Sendikası Mardin İl Başkanlığı tepki gösterdi.

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu'na bağlı Eğitim ve Bilişim İşgörenleri Sendikası (Eğitim-İş) Mardin İl Başkanı Abidin Gümüş, yaptığı yazılı açıklamada, İzmir’in Ödemiş ilçesinde Ödemiş Kaymakçı Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü Ayhan Kökmen’in, iki öğrencisi tarafından tüfekle vurularak yaşamını yitirmesi bizleri derinden sarstığını söyledi

Gümüş, Buna sessiz kalamayacaklarını ifade ederek, “18 Aralık 2017 Pazartesi günü Eğitim İş olarak, tüm şube ve temsilciliklerimizde basın açıklaması yaparak, protesto etkinliklerine destek vereceğiz ve kokart takarak derslere gireceğiz. Öğretmenleri itibarsızlaştırma politikalarının bir sonucu olarak ne yazık ki eğitimcilere yönelik şiddet eylemleri son yıllarda giderek artmaktadır. Okulların güvenliğini sağlamaktan, eğitimin kesintisiz olarak devam etmesinden birinci derecede sorumlu olanların, bu tür şiddet olayları karşısında kayıtsız kalmakta, öğretmenlerimizin ve çocuklarımızın can güvenliğini sağlayamamaktadır. Ne yazık ki bilim yuvası olması gereken okullarımız, hem eğitim çalışanları hem de öğrencilerimiz için güvenli alanlar olmaktan çıkmıştır. Milli Eğitim Bakanlığı’na hatırlatıyoruz, eğitim çalışanlarının ve öğrencilerin güvenliğini sağlamak sizin asli görevlerinizdendir. Yaşanan bu şiddet olaylarının kendi yanlış politikalarının sonucu olduğunu görmeyen, bu utanç olayları münferit sayan, kendi sorumluluğundaki kamu görevlilerinin ve öğrencilerin güvenliğini sağlamaktan aciz bir Bakanlık, hükümsüz olacaktır!”

Gümüş açıklamasında son olarak, “Eğitim-İş olarak her türlü öğretmene şiddet eyleminin karşısında duracağımızı ve tepkimizi tüm demokratik yollarla ortaya koyacağımızı bir kez daha ilan ediyoruz!” açıklamasında bulundu.

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2021, 07:18
YORUM EKLE