Vali Demirtaş, 24 Temmuz Gazetecilik ve Basın Bayramı Mesajı

Vali Mahmut Demirtaş’ın 24 Temmuz Gazetecilik ve Basın Bayramı Mesajı

Vali Demirtaş, 24 Temmuz Gazetecilik ve Basın Bayramı Mesajı

Vali Mahmut Demirtaş’ın 24 Temmuz Gazetecilik ve Basın Bayramı Mesajı

Ulusal ve Yerel Basınımızın Değerli Mensupları,
“Tarafsız ve özgür bir basının varlığı; güçlü bir demokrasinin vazgeçilmez unsurudur. Bilindiğiniz üzere, 24 Temmuz 1908 tarihinde Türk basınında sansürün kaldırılması, "Gazeteciler ve Basın Bayramı" olarak her yıl 24 Temmuz`da kutlanmaktadır. 
Haber alma ve yayma özgürlüğünün en etkili aracı olan basın, demokrasinin yaşamasını ve gelişmesini sağlayan kurumların başında gelmektedir. Halkımıza doğru haber alma imkânı sağlayan ve düşüncelerini başkaları ile paylaşmasına aracı olan basın kuruluşları, önemli bir toplumsal görev icra etmektedir. 
Basın meslek ilkelerine uygun, kişi hak ve hürriyetlerine saygılı, tarafsız bir yayıncılık anlayışı; toplumda basına olan güvenin artırmasının yanı sıra, kamuoyunun yanlış bilgilendirilerek yönlendirilmesinin önüne geçecektir. Toplumsal değerlere saygılı, sorumluluk bilinci içinde, tarafsız bir anlayışla görevini yerine getiren özgür basın, demokratik toplum düzeninin korunmasının en büyük güvencesidir.
Bu vesileyle, büyük bir özveriyle görevlerini yerine getiren yerelden ulusala tüm basın mensuplarının 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutlar, çalışmalarında başarılar dilerim.”

Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2021, 01:06
YORUM EKLE