Ünlü komedyen ‘Yavuz Seçkin’ Mardin’de

Mardin Büyükşehir Belediyesi, genç, kadın ve engellileri merkeze alan projeleri hayata geçirmeye devam ediyor.

“Aralıksız Kültür Sanat ve Edebiyat Günleri” kapsamında Artuklu Üniversitesi Konferans Salonu’nda ‘Çok kişilikli oyun’ adlı gösteri düzenlendi. Oyuncu ve komedyen Yavuz Seçkin’in oynayıp sunduğu, tek kişilik gösteriye öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. Proje kapsamında her gün başka bir ünlü ile bir araya gelen gençler, zamanlarını dolu dolu geçiriyor.

-“Gençleri önemseyen bir anlayışla çalışıyoruz”

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Yaman, Mardin Büyükşehir Belediyesi olarak gençleri önemseyen ve onlara değer veren bir anlayışla projelerimizi hayata geçirdiklerini söyledi.

Gençleri merkeze alan bir anlayışla çalışmalarına başladıklarını hatırlatan Yaman, “Mardin Büyükşehir Belediyesi olarak gençleri önemseyen ve onlara değer veren bir anlayışla projelerimizi hayata geçiriyoruz. Gençlerimizin bilgi birikimine destek olacak ve onlar için çalışacak Gençlik Merkezi ve Bilgi Evlerini hayata geçirdik. Belediye olarak her zaman gençlerimizin yanındayız. Onların sorunlarını dinleyip çözüm buluyoruz. Görüşlerine değer vererek isteklerini hayata geçiriyoruz. Çünkü gençler, ülkemizin geleceğidir. Her zaman onların yanında olacağız.”

-Kültür sanat ve edebiyat günleri devam ediyor

Yaman, “Gençlerimizin aralık ayını dolu dolu geçirmeleri için  “Aralıksız kültür sanat ve edebiyat günleri” adlı bir dizi programı hayata geçirdik. Gençlerimizi kültür, sanat ve edebiyat gibi kendi alanlarında uzmanlaşmış şahsiyetlerle bir araya getiriyoruz. Gençler böylelikle merak ettikleri kişilerle bir araya gelmenin mutluluğunu yaşıyor. Hem de bu şahsiyetlerden istifade ederek kendilerini geliştiriyorlar. Biz, kültür ve sanatın kadim şehri Mardin’de, gençlerimizi, bu tür etkinliklerle buluşturmaya devam edeceğiz.”