Uyuşturucu ve Güvenli Eğitim Konulu Toplantı Yapıldı

Mardin Valiliği organizasyonunda “Uyuşturucu ve Güvenli Eğitim” konulu toplantı gerçekleştirildi

Mardin Valiliği Dara Toplantı Salonunda yapılan toplantıya Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman’ın yanı sıra Mardin Alay Komutanı Tuğgeneral Yusuf Kenan Topçu, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı ve daire müdürleri katıldı.

Toplantıda eğitim ve öğretim dönemi öncesinde uyuşturucuya geçit vermemek adına alınacak önlemler konuşuldu.

Hassas davranıyoruz

Toplantının açılış konuşmasını Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman gerçekleştirdi. Eğitim ve öğretim yılında olumsuz durumlar ile karşılaşmamak için tüm tedbirleri alacaklarına dikkat çeken Yaman, “İlimizde eğitim ve öğretimin en kaliteli ve sağlıklı bir şekilde devam etmesi için tüm kurumlarımız ile istişare içindeyiz. Öğrencilerimizin eğitim hayatları boyunca en küçük bir olumsuzlukla karşılaşmaması için gereken önlemleri alıyoruz. Özellikle uyuşturucu konusunda ciddi bir çalışma içindeyiz” dedi.

Asla geçit vermeyiz

Yaman şu sözlerle konuşmasına devam etti: “Son yıllarda ilimizde eğitimde örnek başarılar almaktayız. Bu başarılarda tüm kurumlarımızın payı söz konusudur. Biz eğitim yuvalarımıza karşı hassasiyetimizi arttırarak devam ettireceğiz. Gerek terör odaklarına, gerekse gençlerimizi zehirlemek isteyenlere en katı cevabı vereceğiz. Vatandaşlarımızdan da bu konuda gördükleri olumsuzlukları ihbar etmelerini bekliyoruz”