Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Tuncay Akkoyun, Büyükşehir Belediyesi toplantı salonunda MARSU (Mardin Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü) yetkilileri ile bir araya gelerek şehrin altyapı ve su ihtiyacı konusunda istişarelerde bulundu.


Vali Akkoyun, MARSU Genel Müdürü Mehmet Songur’un da hazır bulunduğu toplantıda yetkililerden mevcut durumlar hakkında bilgiler alarak yapılan, yapımı devam eden ve yapılması planlanan çalışmalar hakkında istişarelerde bulundu.


Amacımız, Mezopotamya’nın incisi Mardin’e en ideal altyapı ve su hizmetlerini sunmak olduğunu belirten Vali Akkoyun; ‘’Mardin’imiz birçok medeniyete ev sahipliği yapmış kadim bir kent. Dünyada nadir şehirler arasında bulunan tarihi kentimizi daha ileriye taşımak için var gücümüzle çalışacağız. Hemşerilerimizin yaşam kalitesini artırmak, şehri daha modern ve yaşanabilir bir yer haline getirmek için ilgili kurum ve yetkililer ile koordinasyon içerisinde olacağız. Temel amacımız Mardin halkına daha etkin, verimli ve kaliteli kamu hizmetleri sunmaktır’’ diye konuştu.

MARSU Kanalizasyon Altyapı Çalışmalarını Tamamlandı MARSU Kanalizasyon Altyapı Çalışmalarını Tamamlandı

Mardin Midyat Son Dakika Haberleri ve Gelişmeleri Midyat Gündem Com’ da