Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, sona eren Türkiye Kick Boks Şampiyonası ile alakalı değerlendirmelerde bulundu.

Türkiye Kick Boks Federasyonu Faaliyet Programında yer alan  ve Mardin'de düzenlenen büyük organizasyonda  70 İlden 4 kategori, 7 branşta ve yaklaşık  8000 katılımcının ter döktüğü şampiyona sona erdi.

Şampiyonada dereceye giren Sporcular Milli Takıma seçilmiş olup Ülkemizi Uluslararası Müsabakalarda temsil edecekler.


 
 8 gün süren dev  organizasyon Mardin'e tarihi, kültürel, turistik ve tanıtım  anlamında katkı sunmuş oldu.

Bu dev organizasyona ev sahipliği yapan tarihi kent Mardin, tesis ve konaklama imkanlarına sahip olduğunu bir kez daha göstermiş oldu.

Sona eren şampiyonanın ardında değerlendirmelerde bulunan Vali Demirtaş;

" Gençlik ve Spor Bakanlığı, Valiliğimiz ve Büyükşehir Belediyemiz ile Dünya Kick Boks Organizasyonları Birliğinin (WAKO) desteğiyle ilimizde yapılan şampiyona bugün itibariyle son buldu. Birçok sporcu kardeşimiz bu şampiyonada ter dökerek ilimizde konakladı. Mardin bir spor şehri olduğunu bir kez daha kanıtladı. Biz göreve ilk başladığımızda Mardin'in bir spor şehri olacağını vurgulamıştık. Bugün bu söylemimiz karşılık bulduğu için de mutlu olduğumuzu belirtmek isterim. Organizasyonda görev alan tüm çalışma arkadaşlarıma da teşekkürlerimi iletiyorum. Mardin'i her açıdan daha ileriye taşımak için uğraşımız durmadan sürecektir" diye konuştu.