2022-2023 Eğitim-Öğretim Döneminin sona ermesiyle birlikte ilimiz genelinde 1188 okulda 278 bin öğrenci karne sevinci yaşarken Vali Mahmut Demirtaş, Artuklu ilçesinde bulunan Şehit Uğur Palancı İlkokulunda düzenlenen törende öğrencilere karnelerini vererek, öğrencilerin tatil mutluluğunu paylaştı.

Karne dağıtım törenine Vali Mahmut Demirtaş, Artuklu Kaymakamı Mesut Tabakcıoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir ve Artuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Duyan katıldı.

Karne dağıtım töreni esnasında öğrencilerle yakından ilgilenerek bir süre sohbet eden Vali Demirtaş, karnelerini, başarı belgelerini ile kırtasiye seti hediye ederek öğrencilere tatilini iyi değerlendirmeleri, bol bol kitap okumaları ve iyi dinlenmeleri yönünde tavsiyelerde bulundu.

Karne dağıtım töreni sonrasında öğretmenler odasını da ziyaret eden Vali Demirtaş, öğretmenler ve okul idarecileriyle de bir süre hasbihal ederek yıl boyunca göstermiş oldukları gayretten dolayı teşekkürlerini iletti.

Vali Demirtaş, karne dağıtım töreninin ardından yaptığı değerlendirmede şunları söyledi:

“İçtenlikle söylemek gerekirse, onların başarılarını görmek ve bu anlamlı etkinliği paylaşmak beni fazlasıyla mutlu ediyor. Öncelikle, tüm öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve ailelerimize tebriklerimi iletmek istiyorum. Bu karne, öğrencilerimizin bir yıl boyunca gösterdikleri çaba, azim ve başarıyı yansıtıyor. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza sunduğumuz eğitimin kalitesi ve çeşitliliği, toplumumuzun ilerlemesindeki en önemli unsurlardan biridir. Bu nedenle, eğitim alanında sürekli iyileştirmeler yapmak ve öğrencilerimizin potansiyellerini tam anlamıyla ortaya çıkarmak için çaba harcamaya devam edeceğiz. Bütün öğrencilerimize, öğretmenlerimize, eğitim camiamıza iyi tatiller diliyorum.”

Karne dağıtım töreni, hatıra fotoğrafı çekimiyle sona erdi.