Belediye ekipleri sokak hayvanlarını besledi

Midyat İlçe Belediye ekipleri, soğuk havaların kendisini hissettirdiği bugünlerde kırsalda ve kent merkezinde sokak hayvanlarını yemleme ve besleme faaliyetlerini yoğunlaştırdı.

Belediye ekipleri sokak hayvanlarını besledi

Mardin'in Midyat İlçe Belediye ekipleri, soğuk havaların kendisini hissettirdiği bugünlerde kırsalda ve kent merkezinde sokak hayvanlarını yemleme ve besleme faaliyetlerini yoğunlaştırdı.

Midyat Belediyesi sokak hayvanlarını besledi

Midyat Belediyesi Sokak hayvanlarını unutmadı

Midyat Belediyesi ekipleri, her geçen gün şartlarını zorlaştıran kış günlerinde, sokakta yaşam mücadelesi veren can dostu sokak hayvanlarını yalnız bırakmıyor. İlçenin farklı noktalarında güvercin, serçe, köpek ve kedileri için yem bırakıyor.

Midyat Belediyesi sokak hayvanlarını besledi

Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin, düzenli olarak sokak hayvanları için belirli noktalara mama bıraktıklarını söyledi. "Midyat Belediyesi olarak yoğun kar yağışı nedeniyle yem ve yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarına belirli bölgelerde besleme yapıyoruz. İlçemizin farklı bölgelerdeki besleme noktalarında 7/24 esasıyla görev yaparak hayvanları aç ve susuz bırakmıyoruz. Özellikle yoğun kar sebebiyle yiyecek bulmakta zorlandıkları için bunu daha yoğun şekilde yapıyoruz. Kar yağışı sürdüğü müddetçe çalışmalarımıza devam edecek. Bazı sahipsiz eşekler, köpek ve kedileri toplayarak barınağa yerleştiriyoruz. Ayrıca, vatandaşlarımızdan da ricamız, daha önce yaptırdığımız köpek ve kedi kulübelerine su ve mama desteğinde bulunabilirler. Duyarlılıkları için sevgili Midyatlı hemşehrilerimize şimdiden teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

Midyat Belediyesi sokak hayvanlarını besledi

Midyat Belediyesi sokak hayvanlarını besledi

Selahattin Erol

Midyat Gündem Com'u Google News'te takip edin

YouTube Kanalımıza Abone Olun Bizi Tekip Edin

facebook'ta bizi takip edebilirsiniz

twitter'da bizi takip edebilirsiniz

www.midyatgundem.com

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2022, 21:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER