Midyat Belediyesine ait sağlık kabinlerinde COVID-19 aşısı yapılıyor

Midyat Belediyesine ait sağlık kabinlerinde COVID-19 aşısı yapılıyor

Mardin’in Midyat ilçe Belediyesinde ilçenin iki farklı noktasında bulunan Sağlık Kabinlerinde COVID-19 aşısı yapılıyor.

Midyat Belediye, Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında; Gölcük Mahallesi Cevat Paşa Barış ve Kardeşlik Parkın' da ve Ortaçarşı Mahallelerinde kurulan bulunan Midyat Belediyesi ait İki Sağlık Kabinlerinde COVID-19 aşısı yapılıyor.

Midyat Belediyesi, aşıya ulaşımlarını hızlandırmak ve bir an önce aşılanmalarını sağlamak hem de iş kaybını önlemek adına ilçede bulunan 2 Sağlık Kabininde COVID-19 aşısı yapılmaya başlandığını duyurdu.

Aşı olmak üzere merkeze gelen vatandaşların, personelin gerekli kontrol ve girişlerinin yapılıp, aşıya uygunluğunun onaylanmasının ardından COVID-19 aşısı yapılıyor.

Aşı yaptırmaya gelen Furkan Yeşilmen, isimli genç salgından çıkış için aşıdan başka çare olmadığına dikkat çekti.

Yeşilmen, “Birinci doz aşımı daha önce Devlet Hasta hanesinde yapmıştım. Geldiği anda hemen sıralarımızı aldık. Bugün ikinci doz aşımı Midyat Belediyesi Sağlık Kabininde yaptırıyorum. Bu salgından çıkış için aşıdan başka çare yok. Bir an önce aşılanıp hayatımızı normale döndürmemiz lazım. Midyat Belediyesine de bu desteklerden dolayı ayrıca teşekkür ederim.” dedi.

Sağlık Kabini sorumlusu Nihat Çalışkan ise, “Aşı merkezinde isteğe bağlı olarak tüm vatandaşlar mesai saatleri arasında aşı olabilirler.  Yoğunluğa bağlı olarak her iki merkezde ortalama günlük 150 aşı yapılmaktadır. Aşı olmak isteyen vatandaşlarımızı merkezimize bekliyoruz.” Dedi.

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2021, 16:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER