Midyat'ta Covid-19 tedbirleri kapsamında işyerleri denetlendi

- Midyat Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri Pandemi nedeniyle denetimlerini aralıksız sürdürüyor

Midyat'ta Covid-19 tedbirleri kapsamında işyerleri denetlendi

Mardin’in Midyat’ta Covid-19 tedbirleri kapsamında Midyat Belediyesi tarafından ilçedeki fırın ve marketlerde hijyen ile fiyat denetimi gerçekleştirildi.

Midyat Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ekmek, meyve, sebze gibi ürünlerin satıldığı marketlerde denetim ve bilgilendirme yaptı.

Sağlık Bakanlığı’nın almış olduğu kararlar ve İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelgeler çerçevesinde ekipler, fırın ve marketlerde denetimleri arttırdı.

Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçe genelinde bulunan kafe, restoran ve pazar yerlerinde düzenli olarak maske ile sosyal mesafe denetimlerinin yanı sıra ürünlerdeki son kullanma tarihi ve satış fiyatlarının kontrollerini gerçekleştiriyor.

Ayrıca zabıta ekipleri, virüsün yayılmasını önlemek amacıyla Midyat ilçesindeki parklar, cadde ve sokaklarda vatandaşları sosyal mesafe ile maske kuralına uymaları konusunda uyarıyor.

Yapılan denetimlerle ilgili bilgi veren Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin, pandemi sürecinde mücadelenin devam ettiğini hatırlattı.

Başkan Şahin, “Tüm birimlerimiz ile Coronavirus’e karşı mücadelemizi aralıksız sürdürüyoruz. Bu zorlu süreçte halkımızın sağlığını korumak ve salgının yayılmasını önlemek en önemli önceliğimiz. Bu mücadelede tüm birimlerimiz büyük bir özveri ile mesai kavramı gözetmeksizin çalışıyor. Zabıta ekiplerimiz de bu süreçte önemli çalışmalara imza atıyor. Midyat Belediyesi olarak halkımızın sağlığını koruma adına tüm imkanlarımızı seferber ettik. Bu süreci hep birlikte atlatacağız. Vatandaşlarımızdan tek ricamız Maske, mesafe ve hijyen kurallarına dikkat etmeleri. Biz, onlar için çalışmaya devam ediyoruz." dedi.

Midyat Gündem Com

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2021, 12:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER