Midyat’ta 12. Ödüllü Faysal Durmaz Satranç Turnuvası Başlıyor

Bu yıl 12.si düzenlenecek olan satranç turnuvası 30 Nisan 01 Mayıs tarihleri arasında Midyat Anadolu Lise ’sinde gerçekleşecek. 

Midyat’ta 12. Ödüllü Faysal Durmaz Satranç Turnuvası Başlıyor

Midyat’ta 12. Ödüllü Faysal Durmaz Satranç Turnuvası Başlıyor

Bu yıl 12.si düzenlenecek olan satranç turnuvası 30 Nisan 01 Mayıs tarihleri arasında Midyat Anadolu Lise ’sinde gerçekleşecek. 

MİDYAT - Merhum Öğretmen Faysal Durmaz anısına her yıl geleneksel hale gelen ve bu yıl 12.si düzenlenecek olan satranç turnuvası 30 Nisan 01 Mayıs tarihleri arasında Midyat Anadolu Lise ’sinde gerçekleşecek. 

Satranç Turnuvası, Durmaz Gurup Sponsorluğunda, Anadolu Lisesi Satranç Kulübü ve Şenköy Çok Programlı Lisesi (ÇPL) Organizasyonu ile düzenlenecek.

Satranç turnuvası Şenköy ÇPL Okul Müdürü Öztekin Akçay ve Anadolu Lise’ si Müdür yardımcısı Abidin Gümüş’ün gayret ve çabalarıyla hiç aksamadan her yıl ara vermeden düzenleniyor.

Hayatını elim bir trafik kazasında kaybeden eğitimci Faysal Durmaz’ın ailesi tarafından her yıl anısına düzenlediği ve geleneksel hale getirdiği ödüllü satranç turnuvası ara vermeden bu yıl 12.cisi düzenlenecek.

İlçede Lise bay bayan öğrencileri bulundukları okul satranç kulübü veya okul idaresine en geç 27 Nisan 2018 Cuma tarihine kadar başvuruyu yapacak. Turnuvanın açılışı 30 Nisan - 01 Mayıs 2018 tarihinde Midyat Anadolu Lisesi'ndeki salonda gerçekleşecek.

Türkiye Satranç Federasyonu TSF satranç yarışmaları prosedür ve hükümleri geçerli olacak olan satranç turnuvası, FIDE İsviçre Kuralları ile oynanacak.

İsviçre sistemiyle 6 tur üzerinden düzenlenecek olan turnuvaya, ilk 6’ya giren bireysel öğrencilere madalya ve para ödülü ilk üçe giren okullara kupa ve bütün katılımcı öğrencilere günün anısına hatıra madalyası verilecek.

Ödüllü satranç turnuvasında ilk üç takıma kupa, tüm katılımcılara hatıra madalya, bireysel dereceye giren ilk 6’ınce 15 öğrenciye 50 TL para ödülü verilecek.

Dereceye giren birinciye 600 TL, İkinciye, 500 TL, üçüncüye 400 TL, dördüncüye 300 TL ve beşincisi de 200 TL para ödülü verilecek. Dereceye giren 6’ncı ve 15’e kadar olan diğer başarılı sporculara da 50’şer TL’lik para ödül dağıtılacak. Turnuvada dereceye giren sporculara ödülleri düzenlenecek törenle verilecek.

Ayrıca, detaylı bilgi ve katılım koşulları için öğrencilerin bağlı bulunduğu Satranç Kulüplerinden, Şenköy Çok Programlı Lisesi Müdürü Mehmet Öztekin Akçay ve Midyat Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Abidin Gümüş’ten bilgi alabilecekleri bildirildi.   

Selahattin Erol

MAKALE  //www.midyatgundem.com/faysal-durmaz-satranc-turnuvasi-baslarken-makale,87.html

TURNUVA İLE İLGİLİ DETAYLAR IMG_0001.pdf

Midyat Gündem Com

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2019, 12:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER