Üniversiteyi Kazanan Öğrencilerden Vali Demirtaş’a Teşekkür Ziyareti

- Mardin Büyükşehir Belediyesi Sanat Akademisi hazırlık kurslarına katılarak üniversite kazanan öğrenciler, Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş’a teşekkür ziyaretinde bulundu.

Üniversiteyi Kazanan Öğrencilerden Vali Demirtaş’a Teşekkür Ziyareti

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, Büyükşehir Belediyesi Kültür Turizm ve Sosyal İşler Daire Başkanlığına bağlı Sanat Akademisi tarafından açılan Güzel Sanatlar ve Konservatuvar hazırlık kursları ile üniversite hayallerini gerçekleştiren öğrencilerle bir araya geldi.

Sanat Akademisinde açılan kurslarda eğitimler gören öğrenciler, çeşitli üniversitelerin Güzel Sanatlar Fakültesi,  müzik ve resim bölümlerini kazanarak hayallerine kavuştu.

Vali Demirtaş’ı ziyaret eden öğrenciler, hayallerini gerçekleştirmenin mutluluğunu paylaşarak Vali Demirtaş’a desteklerinden dolayı teşekkür ettiler.

Vali Demirtaş, Büyükşehir Belediyesi tarafından eğitime destek amaçlı açılan kurslara katılan öğrencilerin üniversite kazandıklarını görmenin kendilerini mutlu ettiğini belirtti.

Eğitime destek olmaya devam edeceklerini dile getiren Vali Demirtaş, “Sanat Akademimizde bağlama; gitar, ney, resim, kağıt rölyef sanatı, hat, camaltı sanatı, sinema ve tiyatro atölyesi ile halk oyunları gibi farklı branşlarda açılan kurslarda sanat eğitimi almak isteyen öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. Bu kurslara gelen yoğun ilginin ardından öğrencilerimizin hayal ettikleri bölümleri kazanmalarını görmek bizi son derece mutlu etti. Eğitme destek amaçlı her zaman gençlerimizin yanında olacağız. Üniversiteyi kazanan gençlerimize başarılar diliyor, öğretmen ve eğitmenlerine teşekkür ediyorum.” dedi.

www.midyatgundem.com

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2022, 20:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER