Başkan Hayrettin Demir’den 15 Temmuz mesajı

Mardin’in Yeşilli İlçe Belediye Başkanı Hayrettin Demir, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Hayrettin Demir’den 15 Temmuz mesajı

15 Temmuz 2016 tarihinde FETÖ terör örgütü tarafından gerçekleştirilen hain darbe girişiminin beşinci yıldönümünde başta aziz şehitlerimizi rahmetle andığını belirten Başkan Demir, 15 Temmuz’un bir milletin iradesine sahip çıkarak destan yazdığı tarihtir.

15 Temmuz gecesi; vatanımızı, ülkemizi, milletimizi, demokrasimizi, cumhuriyetimizi, aydınlık geleceğimizi yok etmek isteyen vatan hainleri harekete geçmiş, milletin silahlarını yine bu aziz ve fedakâr millete doğrultarak kanlı bir darbe girişiminde bulunmuşlardı. Hain gece ile birlikte Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı üzerine darbeyi protesto etmek için 81 ilde halkımız sokağa çıktı. Tüm Türkiye’de olduğu gibi Mardin ve Yeşilli halkı da sabaha kadar sokaklarda tek yürek oldu. “dedi
 

15 Temmuz’da bu topraklarda tarih yeniden yazıldı
 

15 Temmuz’da bu topraklarda tarih yeniden yazıldığını ifade eden Başkan Demir, yayımladığı mesajda şu ifadelere yer verdi.”  Hainlere karşı dimdik duran milletimiz, onların o kirli emellerine ulaşmalarına imkan ve fırsat vermedi. Onurlu milletimizin; milli irade için, vatan için neler yapabileceklerini herkes gördü. Rabbim bir daha bu ülkeye 15 Temmuz’lar yaşatmasın ve bu ülkenin ekmeğini yiyerek ihanet eden hainlere bir daha fırsat vermesin. 15 Temmuz 2016 gecesi FETÖ tarafından Türkiye’ye, milli iradeye, demokrasiye, ülkemizin birliği ve bütünlüğüne karşı gerçekleştirilen hain darbe girişimini bir kez daha lanetliyor, vermiş oldukları destansı mücadele sonrası hayatını kaybeden demokrasi şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına ve milletimize sabır, gazilerimize sağlıklı bir ömür diliyorum”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER